Людина

Вчені знайшли зв’язок між рівнем інтелекту і заняттями спортом

Американські вчені знайшли зв’язок між рівнем інтелекту і заняттями спортом. Фізичні вправи змушують мозок людини утворювати нові зв’язки між нейронами, що в майбутньому полегшить вирішення логічних та інших завдань.

Раніше наука вважала, що інтелектуальні здібності людей є статичними, однак тепер відомо про помилковість такої думки. Вчені вже давно встановили, що мозок людини може змінювати і розвиватися внаслідок збільшення числа нейронів і створення нових зв’язків між ними. Такі процеси провокують навчання, виконання нових завдань, обмін досвідом та багато іншого.

Нещодавно вчені поповнили цей список заняттями спортом. Було встановлено, що фізична активність сприяє припливу крові не тільки до м’язів, але й окремих частин мозку. З-за цього відбувається створення нових нейронів і утворення між ними зв’язків. Потім цей процес потрібно грамотно використовувати – застосувати збільшений потенціал мозку в інтелектуальній сфері. Таким чином людина зможе залучити нейрони, створені для контролю за фізичною активністю, зовсім інші завдання.

Вченим також вдалося встановити, що регулярні заняття спортом призводять до підвищення рівня інтелекту. Існує і ще один винятковий вплив фізичних навантажень. Вони зменшують ймовірність розвитку дегенеративних захворювань мозку, наприклад, хвороб Паркінсона й Альцгеймера.

Кнопка «Наверх»