Аналітика

Євро та ієна — «тиха гавань» валютного ринку

Країни, що розвиваються – не єдині жертви фінансових ринків у цьому році. Євро та ієна випереджають інші великі валюти, оскільки вважаються притулком на тлі спаду сировинних цін.

d617d79ac3d0b3877706d626caec16a3

За три тижні цього року щонайменше 16 валют впали до рекордних мінімумів. Безумовно, що такі події не влаштовують Європейський центральний банк і Банк Японії. Обидва фінансових інститути воліли б ослаблення національних валют, яке допомогло б відродити інфляцію і економічне зростання. Що ще гірше, з’являються нові ознаки подальшого зростання обох. Про це свідчить розрив, що скорочується між процентними ставками в США і Європі плюс зростаюча прірва між доларовими і ефективним обмінним курсом євро.

Напередодні ЄЦБ вирішив зберегти ставки незмінними. Курс євро впав після обіцянки Драги переглянути політику регулятора в березні, проте все ще залишається вище бажаного. Глава відділу макростратегічного планування по Північній Америці компанії State Street Global Markets (активи під управлінням – 2200000000000 доларів) Лі Феррідж каже:

«ЄЦБ і Банк Японії не будуть з боку спостерігати за ростом національних валют. Якщо курс євро повернеться до 1,15, ми напевно почуємо коментарі Драги і, можливо, слова про додаткове стимулювання ».

Ведмежий ринок

Попит на євро і ієну виріс на тлі економічного сповільнення в Китаї та кризи на сировинному ринку. Зниження глобального фондового індексу MSCI All-Country World Index свідчить про настання ведмежого ринку (Ведмежий ринок – ринок, на якому спостерігається стійка тенденція до зниження цін протягом тривалого періоду часу.), при цьому нафта впала до мінімумів за 12 років. До рекордних позначок подешевшали рубль і мексиканське песо. Все це призводить до побоювань з приводу перспектив глобального економічного зростання.

Трейдери говорять про можливу відмову Федерального резерву від жорсткості політики. Профіцит рахунку поточних операцій єврозони і Японії робить країни привабливими для капіталу під час панічних настроїв. Цього року єдина валюта подорожчала на 0,4%, ієна додала 3%. На думку Ферріджа, скорочення різниці між прибутковістю німецьких та американських казначейських зобов’язань сприятиме подальшому зростанню попиту на європейську валюту.

Ринкові заходи вказують, що ефективний обмінний курс єдиної валюти значно відхилився від курсу євро / долар. Ціни на опціони свідчать, що оптимізм трейдерів щодо євро перебуває на максимальному рівні щонайменше з 2013 року. Глава відділу валютних досліджень країн G-10 банку Credit Agricole Валентин Марінов каже:

«У минулому на цьому рівні ефективного обмінного курсу ЄЦБ проводив словесні інтервенції».
Перед владою Японії стоїть та ж проблема. Минулого тижня голова Банку Японії Харухіко Курода заявив, що при необхідності влада не вагаючись збільшить стимулювання економіки. Наступне засідання банку відбудеться 29 січня.

Читайте також: 

У четвер помічник прем’єр-міністра Сіндзо Абе Масахіко Шібаяма сказав, що поки «занадто рано» говорити про реакцію Банку Японії на недавні руху на фондовому і валютному ринках. Виступаючи перед парламентом, глава центробанку Харухіко Курода відзначив відновлення економіки і поліпшення цінового тренда. При цьому він підкреслив, що в разі необхідності готовий діяти.

«Реальні збитки»

Голова відділу досліджень європейських ринків Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ Дерек Халпенні пише:

«Нинішні умови на фінансовому ринку завдають реальної шкоди спробам Банку Японії скоротити базовий тиск на інфляцію. Ймовірно, розмови про додаткове грошово-кредитне стимулювання посиляться, але зараз важко уявити, які дії зможуть зробити значний вплив на дорожчає ієну і падаючий фондовий ринок ».
Дані Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами показують, що в перший тиждень січня хедж-фонди та інші великі спекулянти вперше за три роки зайняли довгу позицію по ієні.

Минулого тижня вона продовжила рости. Фінансові керуючі дотримуються ідеї, що регулятори будуть всіляко сприяти девальвації євро. Головний стратег Lombard Odier Investment Managers Салман Ахмед каже:

«Ринки розділилися між загальним неприйняттям ризику – в умовах нестабільності на китайському і ринках, що розвиваються євро розглядається як безпечний притулок – і перспективою подальшого пом’якшення політики ЄЦБ. Динаміка єдиної валюти буде залежати від розміру і характеру будь-якого стимулювання з боку ЄЦБ і паралельних рішень ФРС ».

Натхнення: insider.pro


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button