Земля

Британці починають перетворювати свої фекалії у вугілля

Вчений отримав ґрант від уряду Великобританії в розмірі 1 млн. євро на будівництво першого в світі заводу з перетворення відходів життєдіяльності в паливо.

Доктор Домінік Пеус розробив процес, званий гідротермальною карбонізацією (HTC), який перетворює стічні води, сільськогосподарські відходи, харчові відходи і суспензії в вуглець і воду. Кінцевий продукт, що отримав назву біовугілля, не містить сірки, через що при його горінні в атмосферу виділяється значно менше забруднюючих речовин.

biovuhillia_z_vidhodiv_resized

В даний час вчений з компанії “Антакья” отримав ґрант від Департаменту енергетики та зміни клімату на будівництво першого заводу з перетворення біовідходів. У заяві, опублікованій на сайті компанії, говориться: “За останні 5 років наша компанія розробила процес, який перетворює біовідходи у високоякісне біопаливо – біовугілля. Технологія “Антакья” є унікальною через те, що з її допомогою в паливо перетворюється 100 відсотків органічної сировини”.

При цьому, як підкреслюється в прес -релізі, вирішються два основних питання: по-перше істотно скоротиться кількість звалищ, а по-друге, з’явиться реальна альтернатива традиційним енергоносіям. Ґрант дозволить “Антакья” перейти на наступний етап будівництва і введення в експлуатацію свого першого заводу, який почне виробництво біовугілля вже до березня 2014 року. У перший час потужність виробництва складе близько 500 тонн.

Доктор Пеус додав: “Божевілля платити за те, щоб наші відходи забирали, оскільки насправді – це цінний товар. Це як змивати вугілля в унітаз”.

Суть процесу гідротермальної карбонізації полягає у переробці біомаси при 200 градусів Цельсія і при атмосферному тиску 20 бар. По суті, це той же самий процес, в результаті якого вугілля з’явилося в надрах планети, за винятком того, що він займає кілька годин, а не тисячі років.

Як повідомляє Mail Online, біовугілля – суспензія, яка може бути висушена в гранули і використана як пряма заміна викопного вугілля в теплоелектроцентралях (ТЕЦ) і побутових котлах. Використання методу HTC може скоротити операційні витрати, пов’язані з утриманням очисних спорудах у два рази, скоротити споживання енергоносіїв на 73 % і скоротити викиди вуглекислого газу на 95 %, такі дані випливають з дослідження, проведеного в Університеті Цюріха.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button