Людина

Вчені з’ясували, скільки коштує щастя

Всім відома народна мудрість, яка говорить, що щастя неможливо купити за гроші. Однак, як виявилося, гроші не тільки не здатні зробити людину по-справжньому щасливою, але також можуть позбавити її можливості знайти щастя.

Як показало нове дослідження доктора Міріам Татзель з Державного університету Нью-Йорка, після того, як річний доход долає позначку в $72 тисячі, люди починають більше уваги приділяти своїй кар’єрі, ніж пошуку щастя.
foto_cikavosti_17.08.2014-016

Однак до того, як заробітна плата сягає $72 тисячі, працівники не живуть повним життям, оскільки прагнуть заробляти більше. Дослідження показало, що ті хто заробляє більше упускають з уваги те, що дійсно робить їх щасливими – міцні відносини і позитивні враження.

“Емоційне благополуччя зростає з доходом, але немає ніякого подальшого прогресу після того, як річний доход долає позначку в $75 тисяч, – каже Міріам Татзель. – Суспільство, в якому деяких людей обожнюють за їх казкове багатство, встановлює стандарт успіху, який виявляється для багатьох недосяжним. Незважаючи на це, люди прагнуть до нього, працюючи все більше і більше”.

Як зазначила Доктор Татзель, представляючи своє дослідження в Американській психологічній асоціації, сучасна культура передбачає, що можливість тринькати гроші може зробити людину щасливою, але насправді все якраз навпаки.

Читайте також: Від чого залежить відчуття щастя?

Вона вказала на ранні психологічні дослідження, які показують, що основні потреби, такі як хороше соціальне життя і незалежність, набагато більш ймовірно зроблять людину щасливою, ніж гонитва за грошима.

Люди зі скромними запитами в цілому набагато щасливіші, зазначила вона в інтерв’ю британському інтернет-виданню Mail Online.

Психолог каже, що ключем до щасливого життя є хороші спогади. Замість цього люди, витрачаючи гроші на придбання непотрібних їм речей, часто набувають їх в кредит, а це, в свою чергу, призводить до того, що їм доводиться більше працювати.

Дослідник закликає людей мислити менше матеріалістично, запевняючи, що так вони стануть більш щасливими.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button