Здоров'я

Небезпечна звичка: куріння

Куріння, безумовно, шкідлива звичка, до того ж ще й страшенно небезпечна. Які ризики несе в собі куріння і чи можна їх уникнути?

Суть куріння

При курінні людина вдихає дим тліючого тютюну. Від цього процесу страждає не тільки сам курець, але і ті, хто знаходиться поруч з ним.

[ads2] Під час куріння основної шкоди організму завдає нікотин, активна речовина тютюнового диму, яка практично миттєво потрапляє в кровотік через альвеоли легень. Однак крім нікотину людині шкодить і безліч інших речовин тютюнового диму. Це різноманітні продукти згорання тютюнових листків, а також речовин, що використовуються при обробці під час виробництва сигарет. Всі вони надають додатковий шкідливий вплив на організм: подразнюють органи дихання, володіють токсичною і канцерогенною дією.

Стадії звикання

  • Перші симптоми у початківців палити: блідість шкіри, запаморочення, м’язова слабкість, розширені зіниці, активне слиновиділення, низький артеріальний тиск, часте серцебиття. Пізніше зникає апетит, з’являється безсоння.
  • З часом нікотин починає стимулювати деякі системи організму, наприклад серцево-судинну (підйом артеріального тиску) і травну (посилюється відділення шлункового соку, жовчі).
  • На останній стадії виробляється психічна і фізична залежність. Людина відчуває постійну потребу в нікотині, яка зростає при стресі, інтелектуальній роботі або фізичній втомі.

У ситуації, коли у людини немає можливості покурити, може розвинутися абстинентний синдром. Людині сильно хочеться палити, вона роздратована, нездатна зосередитися, не може заснути, відчуває слабкість, головний біль, шум у вухах, біль у серці, відсутність апетиту. Тривалість абстинентного синдрому залежить від «стажу» куріння людини.

Небезпека куріння

Чому так небезпечне куріння? Не тільки через перераховані вище негативні фактори. Є ще одна серйозна проблема – наслідки куріння у вигляді різних захворювань. Насамперед, це хвороби дихальної, серцево-судинної і травної систем:

  • хронічний ларингофарингіт, бронхіт, пневмосклероз, емфізема легень, ХОЗЛ, бронхіальна астма, рак легенів та ін;
  • ішемічна хвороба серця, гіпертонія, інфаркт та ін;
  • гастрит, гастродуоденіт, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки та ін.

Куріння тютюну чинить токсичну дію на печінку, і на жовчні шляхи.

Читайте також: 

При цьому абсолютно не має значення, курите ви самі або ваш близька людина, – дії тютюнового диму в однаковій мірі схильні абсолютно всі люди: і ті, що палять і не палять. Пасивні курці страждають тими ж хворобами, що й активні курці, правда, у практично здорових людей ці проблеми виникають набагато рідше.

Найбільшої шкоди куріння приносить у разі вагітної жінки. Якщо майбутня мати палить, то через вплив нікотину страждає не стільки її організм, скільки організм ще не народженої дитини: куріння призводить до гіпоплазії новонародженого, сповільненого фізичному та розумовому розвитку. Куріння годуючої матері підвищує ризики захворюваності і смертності дитини перших років життя.

Як уникнути небезпеки

В першу чергу кинути палити.

Є правила, які допоможуть знизити ризики:

  • Забороніть палити у своїй присутності. Цим ви захистите своє право на чисте повітря.
  • Не дозволяйте палити в автомобілі.
  • Не відвідуйте ресторани або інші громадські місця, в яких дозволено куріння.

Натхнення: http://www.zdorovieinfo.ru/


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button