Здоров'я

Довга відпустка може запобігти хворобі серця

Вчені з Фінляндії в результаті дослідження дійшли висновку, що недостатній відпочинок підвищує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи. Лікарі рекомендують проводити у відпустці не менше чотирьох тижнів на рік.

Вчені кардіологи досліджували питання розвитку різних патологій серцево-судинної системи. В експерименті взяло участь 1222 людей, за якими спостерігали протягом 40 років. Серед випробовуваних були люди, що мають різного роду шкідливі звички, а також ті, хто страждає хронічними захворюваннями. Кожен з таких піддослідних увійшов у так звану «групу ризику» щодо виникнення серцево-судинних захворювань. Інших учасників експерименту віднесли до контрольної групи.

Вчені відзначили цікавий факт – люди з контрольної групи вмирали раніше, ніж люди з групи ризику. Але згодом показники смертності зрівнялися.

Дослідники звернули увагу, що випробовувані, які проводили у відпустці менш як три тижні, мали підвищений на 37% ризик передчасної смерті, ніж інші. При цьому вони могли вести здоровий спосіб життя. Вчені зробили висновок, що повноцінний тривалий відпочинок необхідний для профілактики захворювань серцево-судинної системи.

Кнопка «Наверх»
Закрыть