Людина

Чому ліки для дітей не можна відмірювати чайними ложками

Багато препаратів, які дорослі приймають у вигляді таблеток або порошків, для дітей випускаються у вигляді сиропів і мікстур з приємним смаком і запахом. Відміряють такі ліки зазвичай ложками – але такий спосіб неточний і загрожує передозуванням.

31-03-15-foto-600x416-1

Американські вчені розробили проект нових рекомендацій з дозування лікарських препаратів, що призначаються дітям. Багато з таких ліків мають особливу препаративну форму, яка забезпечує «прихильне» ставлення хворих діточок до їх прийому.

Діти, як відомо, ненавидять «гіркі ліки», тобто володіють неприємним (а часто просто огидним) смаком і запахом, а спеціальні добавки, що додають препаратам приємний смак, полегшує прийом таких ліків.

Ще зручніше, коли ліки для дітей мають рідку препаративну форму – більшість дітей не вміють ковтати таблетки, можуть їх випадково розкусити і … виплюнути через неприємний смак.

[ads2] Однак, як вказують дослідники з університету Еморі в місті Атланта (Emory University in Atlanta), що проводили дослідження на замовлення Американської академії педіатрії (American Academy of Pediatrics), існуючі методи дозування препаратів для дітей не витримують критики.

Вони неточні і загрожують небезпечною передозуванням – або навпаки зменшенням дози, що теж шкідливо. Через випадкові передозування ліків щороку в США відбувається серйозне отруєння більше 70 000 дітей.

Вчені закликають відмовитися від практики призначення препаратів для дітей в дозах «1 чайна ложка після їжі» або «1,5 столових ложки під час їжі» і вказувати завжди дозу в мілілітрах.

Читайте також: Батьків в Тайвані можуть оштрафувати, якщо їхні діти проводять багато часу з планшетом або телефоном

Для цього слід перейти на повсюдне використання спеціальних оральних шприців, які випускаються ємністю 1 мл, 3 мл, 5 мл, 10 мл, 20 мл і так далі.

Не слід також вказувати в інструкціях і рецептах дози типу 0,10 мл, 0,20 мл, 0,50 мл – необхідно завжди використовувати правильні поєднання: 0,1 мл, 0,2 мл 0,5 мл. Це знизить ризик випадкової помилки, в результаті якої дитина може прийняти в 10 разів більше препарату, ніж необхідно.

Натхнення: health-ua.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button