Екологія

Недоторканими людиною залишилися тільки 16% прибережних територій

Деякі узбережжя настільки деградували, що відновити їх вже не вийде.

Торговці рибою в Аккрі, Гана. Джерело: commons.wikimedia.org

Вчені з Університету Квінсленда проаналізували супутникові знімки і оцінили масштаби деградації прибережних екосистем планети. Виявилося, що від антропогенного впливу серйозно постраждали 47,9% територій — відновити їх вже не вдасться. І лише невелика частина, близько 15,5%, все ще залишаються недоторканими.

Найбільше малопорушених прибережних територій знаходиться в Канаді, за якою слідують Росія, Гренландія, Чилі, Австралія і Сполучені Штати. Серед країн з найбільшою площею пошкоджених узбереж виділяють європейські країни, а також В’єтнам, Індію і Сінгапур.

Прибережні райони страждають від промислового рибальства, видобутку корисних копалин, неконтрольованого туризму, будівництва в прибережних зонах, роботи водного транспорту і від глобального потепління. Темпи деградації узбереж ставлять під загрозу не тільки тендітну природу, але також здоров’я і безпеку людей, які живуть і працюють там.

“Наші результати показують, що нам потрібно діяти швидко і рішуче, якщо ми сподіваємося зберегти ті прибережні райони, які залишаються недоторканими, і відновити ті, які сильно деградували, особливо якщо ми збираємося пом’якшити наслідки зміни клімату», — розповіла один з авторів дослідження і еколог Університету Квінсленда Брук Вільямс.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button