Технології

Нейромережу навчили будувати величезні скляні фасади (фото+відео)

Традиційні методи будівництва гнутих скляних фасадів дорогі. Вчені створили ПО, яке не тільки здешевлює процес, але і спрощує його на всіх етапах реалізації.

Image by My pictures are CC0. When doing composings: from Pixabay

Фігурне скло зазвичай виготовляються за допомогою методу «гарячого гнуття». Воно нагрівається і формується за допомогою преса або спеціальних машин. Це енергомісткий процес, при якому утворюються зайві відходи. Холодногнуте скло – дешевша альтернатива, при якій плоскі скла згинають і прикріплюють до рам. Але придумати форму, яка буде естетично приємною і зручною для виготовлення, з огляду на крихкість матеріалу – складне завдання. Новий інтерактивний інструмент проєктування допомагає архітекторам у створенні таких непростих конструкцій.

Програмне забезпечення (ПЗ), створене групою вчених з IST Austria, TU Wien, UJRC і KAUST, дозволяє користувачам інтерактивно керувати дизайном фасаду й отримувати негайний зворотний зв’язок про можливість її виготовлення і естетику панелізації. Це зручний спосіб вибрати кращий дизайн із запропонованих. Нове ПЗ засноване на глибокій нейронній мережі, навченої для прогнозування форми та технологічності скляних панелей. Крім того, що користувачі можуть адаптувати дизайн, ПЗ автоматично оптимізує його для інтеграції в звичайний робочий процес архітектора.

 

Проєктування фасадів з холодногнутого скла являє собою величезну обчислювальну проблему. Для людей вона занадто складна, але для ПЗ з машинним навчанням обробити тисячі даних і варіантів – не проблема. Вчені прагнули створити ПЗ, яке дозволило б користувачеві (не експерту) інтерактивно редагувати поверхню, отримуючи в реальному часі інформацію про форму вигину скла і напругу для кожної окремої панелі. Вони вибрали підхід, заснований на даних: команда провела понад мільйон симуляцій для створення бази даних можливих вигнутих форм скла, представлених в традиційному для архітектури форматі автоматизованого проєктування. Потім на цих даних була навчена глибока нейронна мережа (DNN).

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button