Всесвіт

Нейтрино змінили структуру Всесвіту

Нейтрино не мають маси і практично не взаємодіють з матерією. Однак, ці частинки-невидимки змінили хід розвитку Всесвіту.

Відразу після Великого Вибуху Всесвіт був мішаниною різних частинок — нейтрино, протонів, нейтронів, електронів і фотонів. Нейтрино вирвалися з цієї «вселенської солянки» першими, раніше за інших. І завдяки цьому зуміли зробити істотний вплив на розташування «галактичних мереж».

На думку вчених, нейтрино повинні були викликати зсув так званих баріонних акустичних осциляцій (БАО). Ці самі БАО — повторювані шаблони неоднорідного розподілу речовини у Всесвіті. А «частинки-невидимки» зробили істотний вплив на те, як це речовина розподілилася по ранньому Всесвіті.

Такі висновки вчені зробили, проаналізувавши взаємне розташування 1,2 мільйона галактик. Астрофізики вважають, що взаємодія з нейтрино цілком могло надавати значущий вплив на атоми, що розліталися в усі сторони після Великого Вибуху. Так що якщо вас вражає краса Всесвіту — дякуйте тим елементарним частинкам, які непомітно пролітають крізь вас прямо зараз.

Кнопка «Наверх»
Закрыть