Екологія

Неконтрольоване споживання розвинених країн знищує екологію бідніших держав

Згідно з даними ООН, найбагатші країни забезпечують молодому поколінню кращі екологічні умови завдяки погіршення екологічної ситуації в інших країнах.

Експерти ЮНІСЕФ ООН проаналізували політику і заходи, що вживаються 39 країнами Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і Європейського союзу (ЄС) щодо забезпечення здорового навколишнього середовища для дітей.

У дослідженні враховувалися показники по шкідливим забруднювачам, якості повітря, масштаби використання пестицидів і свинцю, доступ до зелених зон, обсяги електронних відходів і способи їх утилізації.

Виявилося, що надмірне споживання в більшості багатих країн світу призвело до виникнення нездорових і небезпечних екологічних умов для дітей у всьому світі.

Розвинені країни провокують масштабне збільшення числа відходів і шкідливих забруднювачів і виснажують природні ресурси. Але наслідки такого ставлення до планети відображаються не на винуватців, а на тих, хто в меншій мірі відповідальний за зміну клімату, — вразливих бідних країнах.

Згідно зі звітом експертів, якби всі люди споживали стільки ж, скільки 39 країн ОЕСР і ЄС, то світовому населенню потрібні були б ресурси 3,3 таких планет, як Земля.

Відзначається, що в Іспанії, Ірландії та Португалії діти ростуть у відносно здорових умовах, і в глобальному масштабі ці країни найменше руйнують навколишнє середовище. А ось Фінляндія, Ісландія і Норвегія максимально забезпечують своїх дітей, але водночас мають найвищі показники викидів, електронних відходів і споживання.

Є й такі країни, які діють за принципом “ні нашим, ні вашим”. Так, Австралія, Бельгія, Канада і США не тільки порушують екологічні права власного молодого покоління, а й виробляють найбільше викидів CO2, електронного сміття і споживають найбільше ресурсів, чим шкодять дітям по всьому світу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button