Екологія

В Японії побудують перший «розумний» мегаполіс

У 2018 р. неподалік від Йокогами з’явиться шматочок справжнього «розумного» мегаполісу – Цунасіма. До будівництва приступає 10 великих японських компаній за підтримки місцевої влади.

Ініціатори проекту – корпорації Panasonic і Nomura Real Estate Development — представили концепцію міста. Тут розмістяться науково-дослідна лабораторія, студентський кампус Університету Кейо, торгово-розважальний центр і багато іншого. Городяни будуть проживати у «розумному» багатоквартирному житловому комплексі.

Використання енергоефективних технологій дозволить скоротити викиди CO2 на 40%, споживання води — на 30%, і не менше 30% споживаної енергії буде надходити з природних джерел. Крім того, місто зможе автономно існувати, забезпечуючи себе енергією та іншими необхідними ресурсами протягом трьох днів.

«Енергоцентр», розташований в самому серці міста, буде регулювати виробництво і споживання електрики, забезпечуючи всі комерційні та житлові об’єкти екологічно чистою енергією і резервним енергопостачанням у разі природних катаклізмів. Компанія Tokyo Gas Group встановить тут високоефективну систему теплофікації (спільного виробництва тепла й енергії) на основі побутового газу.

Тепло, отримане при виробництві електрики, буде використано для обігріву будинків і нагрівання води. Поставки газу будуть здійснюватися по спеціальним сейсмостійким газопроводам середнього тиску, які не припинять роботу навіть у разі природних катастроф.

Створена за участю корпорації JX Nippon Oil & Energy воднева заправна станція буде обслуговувати екологічні автомобілі на паливних елементах. Для забезпечення безпеки тут будуть використовуватися різноманітні сенсори, сейсмойстійкі матеріали і конструкції.

Спеціально для жителів Цунасіми буде побудований «розумний» багатоквартирний житловий комплекс. У кожній квартирі буде встановлено система Smart HEMS і побутові акумулятори, завдяки яким жителі зможуть вести екологічний спосіб життя без шкоди своїм звичкам і комфорту. Системи генерації та зберігання електрики (сонячні панелі на даху плюс ємні акумулятори) будуть встановлені в приміщеннях загального користування. Підключені до ліфтів акумулятори забезпечать їх безперервну роботу навіть у разі перебоїв на зовнішніх лініях електропередач.

Натхнення: greenevolution.ru

Кнопка «Наверх»