Технології

У Китаї запрацював перший магнітний поїзд

У місті Чанша, столиці провінції Хунань, запрацював перший магнітний поїзд, який використовується для перевезення пасажирів у метрополітені. Новий поїзд дозволяє економити до 30% енергії порівняно зі стандартними поїздами метро.

aaadf419fa2312b727cbc9f660d147a2
Поїзд оснащений постійною магнітною системою, яка має високу потужність і є більш енергоефективною, ніж звичайні системи. Він був розроблений компаніями Changsha Metro Group, CRRC Zhuzhou Локомотив Co. Ltd. і Zhuzhou CRRC Times Electric Co. Ltd.

Якщо таку систему будуть використовувати на всіх поїздах метрополітену у Чанша, то місто могло б економити 5,5 мільйонів юанів (близько 830 тисяч доларів) кожен рік, які витрачаються на електроенергію.

Відзначимо, що в Китаї діє перша у світі комерційна залізнична лінія на магнітному підвісі Shanghai Maglev Train. Вона з’єднує станцію шанхайського метро Лун’ян Лу з міжнародним аеропортом Пудун і долає відстань 30 кілометрів приблизно за 7 хвилин 20 секунд, розганяючись до швидкості 431 км/год і утримуючись на ній протягом приблизно 1,5 хвилини.

В Японії теж діє подібний потяг – Maglev L0 (“Маглев” – скорочене від “магнітна левітація”), який розігнався до 500 км/год під час перших же його випробувань у 2003 році. Проте навіть відсутність опору і сил тертя з рейками не дозволяє поки поїздам без коліс розганятися до дуже великих швидкостей. При русі на швидкості понад 400 кілометрів на годину більше, ніж 83% енергії витрачається на подолання опору повітря.

До 2045 року японська влада планує запускати “суперпоїзди” між Токіо і Осакою. Імовірно, “Маглев” буде складатися з 16 вагонів і перевозити близько тисячі пасажирів за рейс. В цей же час вчені розробляють спеціальні вакуумні тунелі для поїздів типу “Маглев”, що дозволить збільшити швидкість поїзда в кілька разів завдяки зменшенню опору повітря.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button