Технології

Нанотехнології подовжать життя

Вважається, що вуглецеві нанотрубки, частки графенової плівки і частинки з інших форм вуглецю, що мають одноатомну товщину, володіють яскравими канцерогенними властивостями і тому дуже отруйні при попаданні всередину живих організмів через дихальні шляхи або через рот.

Тому багато груп вчених проводять дослідження, спрямовані на виявлення негативного впливу всіляких нано-вуглецевих форм на живі організми з метою з’ясувати, чим загрожує в майбутньому для людей проникнення нанотехнологій у багато областей нашого життя. Подібні дослідження, не на людях, звичайно, а на гризунах, проводяться і вченими паризького університету Universite Paris Sud у Франції. Вчені використовували кілька груп піддослідних лабораторних щурів, яким в їжу підмішували деяку кількість фулерену С60. І, отримані результати застали зненацька самих дослідників.

Вчені використовували три групи піддослідних щурів. Одна група виступала в якості контрольної групи, яка не отримувала жодних надбавок до звичайної їжі і жила звичайним щурячим життям. Другій групі гризунів в їжу додавали оливкову олію, а третя група в якості добавки отримувала туж саму кількість оливкової олії, що й друга група, але з підмішаним в нього фулереном C60, крихітними кульками, бакіболламі, що складаються з 60 атомів вуглецю, в концентрації 0,8 мг / мл.

У результатах цих експериментів, які були опубліковані в журналі біоматеріалів, вчені виявили шокуючі факти. Середня тривалість життя щурів контрольної групи склала 22 місяці, щури другої групи, що одержували додатково оливкову олію, жили в середньому 26 місяців. Але найцікавішим виявився результат третьої групи, щури з якою прожили в середньому по 42 місяці, майже в два рази більше, ніж щури контрольної групи. Додаткові дослідження показали, що наявність фулеренів знижує інтенсивність окислювальних процесів в клітинах, які сприяють їх старіння.

Звичайно, важко недооцінити важливість зробленого відкриття, адже жити як можна довше хоче кожна людина на світі. Це відкриття в сфері нанотехнологій – це те, над чим билися вчені, алхіміки і шамани – протягом багатьох століть. Але варто підлити і ложку дьогтю в цю бочку меду. Отримані результати є лише першими подібними результатами, достовірність яких повинна бути ще не раз підтверджена. Додамо, що безліч досліджень, які дали явні позитивні результати на щурах, не дали позитивних результатів на людях. Та й в будь-якому випадку, ученим ще належить попереду маса важкої роботи, яка повинна виявити всі побічні і негативні ефекти від “вживання” фулеренів. Тільки після цього, і тільки в разі доведеної безпеки вживання, Ви зможете заправляти салати оливковою олією, збагаченим фулереном C60, в надії на довге і щасливе життя.

Натхнення

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button