Технології

Новий магнітний матеріал здешевить електричні автомобілі

Ні для кого не є секретом, що досить велика частка від загальної вартості нинішніх електричних і гібридних автомобілів, турбін вітрогенераторів і багато чого іншого припадає на вартість високоефективних постійних магнітів, що використовуються в електродвигунах і електрогенераторах.

Одним з напрямків зниження вартості вищезазначених виробів є заміна магнітів на основі рідкоземельних металів магнітами на основі інших, більш поширених і більш дешевих матеріалів. Успіхів на цьому терені вдалося домогтися вченим з лабораторії імені Еймса (Ames Laboratory) американського Міністерства енергетики, які створили новий магнітний сплав, який не поступається за всіма параметрами традиційним магнітних матеріалів на основі рідкісноземельних елементів.

[ads2] Застосування нового сплаву дозволить позбутися від необхідності використання одного з найдорожчих рідкоземельних металів – диспрозій (dysprosium), замість нього використовується більш поширений елемент – церій.

А новий магнітний сплав, до складу якого входить неодимий, залізо і бор, допіруванні церієм і кобальтом, за всім своїм магнітним властивостям може конкурувати з традиційними штучними магнітами, що містять диспрозій.

«Але найцікавішим є те, що наш матеріал починає краще працювати при температурах вище 150 градусів за шкалою Цельсія, при температурах, коли інші магнітні матеріали починають втрачати свої властивості» – розповідає Карл А. Гшнейднер (Karl A. Gschneidner), один з дослідників лабораторії імені Еймса, – «Це відкриває величезні перспективи для використання нашого нового сплаву в пристрої і механізми, здатні нормально функціонувати при високих температурах».

Читайте також: 

Слід зазначити, що дослідження, в ході яких був розроблений новий магнітний сплав, були проведені в рамках програми ARPA-E REACT (Advanced Research Projects Agency-Energy-Rare Earth Alternatives in Critical Technologies), метою якої є пошук альтернатив застосування дорогих рідкоземельних матеріалів в найрізноманітніших областях, включаючи двигуни електричних автомобілів, турбін вітрогенераторів і багато іншого.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button