Здоров'я

Вчені вважають, що триразове харчування не завжди добре

Триразове харчування є невід’ємною частиною нашого рутинного життя, так само як щоденний підйом на роботу і нічний сон. Але тепер експерти попереджають, що користь триразового харчування не доведена і питання про його переваги для здоров’я є досить спірним.

1-11-03-2015-600-337 (2)

Справді, немає ніяких доказів того, що вживання їжі три рази на день забезпечує організм необхідною кількістю енергії і поживних речовин. Зате було доведено, що пропуск деяких прийомів їжі і періодичне голодування можуть бути більш корисні для здоров’я, ніж жорсткий графік вживання їжі. Історик Абігайль Керолл розповідає, що європейські поселенці передали подібну триразову манеру харчування корінним американцям, оскільки вважали її більш «цивілізованою», ніж харчування індіанців, які їли в залежності від сезону і часто голодували.

[ads2] На думку багатьох експертів, сніданок вважається найбільш важливим прийомом їжі в день значною мірою через рекламні кампаній, які просувають зернові сніданки та соки. Дослідження, проведене в 2014 році в Університеті Бата, показало, що відмова від сніданку не впливає на загальну кількість калорій, які людина отримує протягом дня. Люди, які вживали сніданок, спалювали більше калорій, ніж ті, хто пропускав його, але ці люди потім спалювали зайві калорії пізніше в той же день.

Аналогічне дослідження, проведене в Університеті Алабами, показало, що сніданок не чинив ніякого впливу на бажаючих схуднути. Було також доведено, що вживання їжі з восьмигодинним проміжком кожен день може допомогти людині схуднути. Миші, яких годували продуктами з високим вмістом жирів протягом восьмигодинного періоду часу – наприклад, між 9 ранку і 5 вечора – були здоровішими і стрункішими, ніж миші, які отримували ту ж кількість калорій протягом усього дня.

Читайте також: 7 правил харчування, що дозволяють зміцнити імунітет

Як з’ясували британські вчені ще в 2010 році, в незалежності від того, чи їсть людина три великих порції в день або шість маленьких порцій, загальна кількість споживаних калорій не змінюється. У минулому році вчені з Університету Уоріка не виявили жодної різниці між жінками, які їли двічі на день, і жінками, які їли п’ять разів на день.

Прихильники дієти 5: 2 вважають, що обмеження споживання калорій до 500 два дні на тиждень призводить до втрати ваги, збільшення тривалості життя і зниження кров’яного тиску. Крім того, вчені з Університету Південної Каліфорнії в минулому році виявили, що голодування протягом двох-чотирьох днів кожні шість місяців ставить тіло в режим виживання, в результаті чого імунна система регенерується, забезпечуючи кращий захист від інфекцій і хвороб.

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button