Людина

Оптимізм і зайнятість є ключем до довгого життя

Зазвичай лікарі кажуть, що ключем до довгого життя є здорове харчування і спорт. Але люди, що бажають дожити до 100 років, повинні знати, що існують і інші фактори, які допомагають продовжити роки життя, говорять вчені з Римського університету і Каліфорнійського університету. На думку експертів, оптимізм, упертість і постійна зайнятість можуть бути ключем до довгого життя. Також не менш важливі любов до сім’ї, релігійна віра і впевненість у собі.

Щоб прийти до таких висновків, дослідники вивчили 29 осіб у віці від 91 до 101 року, які проживали в дев’яти селах на півдні Італії. Фахівці оцінили психічне і фізичне здоров’я учасників, а також розпитали їх про головні життєві переконання. Виявилося, що фізичне здоров’я випробовуваних було значно гірше здоров’я інших членів їх сімей у віці від 51 до 75 років. Проте, коли справа дійшла до психічного здоров’я, довгожителі мали кращі показники, а це говорить про те, що психічне благополуччя відіграє важливу роль в довголітті.

«Більшість досліджень, що проводяться з участю дуже старих людей, здебільшого акцентували увагу на генетиці, а не на психічне здоров’я або особистості, – говорить доктор Діліп Джесте. – Тим не менш, ми виявили, що довголіття також може бути пов’язане з унікальними особливостями людей, які дозволяють поліпшити психічне здоров’я. Насамперед, це оптимізм, зайнятість, упертість і міцний зв’язок з родиною, релігією і землею».

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments