Всесвіт

З’ясувалося, скільки міжзоряних об’єктів щорічно проходить через Сонячну систему

Вчені з Ініціативи міжзоряних досліджень (i4is) вирішили з’ясувати, скільки міжзоряних об’єктів (ISOs) входять в Сонячну систему щороку і слідують по передбачуваним орбітам, поки знаходяться тут. Це дослідження дозволить в найближчому майбутньому відправити космічний корабель на зустріч з одним з цих об’єктів.

Image by FlipscherFlip from Pixabay

Дослідження проведено декількома дослідниками з i4is – некомерційної організації, що займається реалізацією міжзоряного польоту в найближчому майбутньому. До них приєдналися дослідники з Технологічного інституту Флориди, Гарвардського інституту теорії та обчислень (ITC), Техаського університету в Остіні, Технічного університету Мюнхена і Паризької обсерваторії.

Дослідження 1I / Оумуамуа в жовтні 2017 року здійснило революцію в астрономії та вивченні небесних об’єктів. Це був не тільки об’єкт, який утворився в іншій зоряній системі, але його прибуття і виявлення припускали наявність великої популяції таких об’єктів. Виявлення 2I / Борисова в 2019 році підтвердило те, що вже підозрювали багато астрономів – що ISO потрапляють в нашу Сонячну систему досить регулярно.

З'ясувалося, скільки міжзоряних об'єктів щорічно проходить через Сонячну систему
Оумуамуа, виявлений за допомогою телескопа Вільяма Гершеля в ніч на 29 жовтня. Фото: Королівський університет у Белфасті / Телескоп Вільяма Гершеля

З огляду на те, що ISO утворилися в іншій зоряній системі, можливість вивчити їх поблизу дала б вченим уявлення про умови, які там присутні. Фактично підготовка ISO – це наступний кращий спосіб відправки міжзоряних зондів до сусідніх зоряних систем. Звичайно, будь-яка така місія пов’язана з безліччю технічних проблем, не кажучи вже про необхідність завчасного попередження.

Для майбутніх місій, щоб зустрітися з ними, обов’язково потрібно знати якомога більше про те, як часто прибувають ISO і як швидко вони подорожують. Вчені спробували краще обмежити ці дві змінні. Вони врахували, як на швидкість міжзоряного об’єкта впливає місцевий стандарт спокою (LSR) – середній рух зірок, газу і пилу в Чумацькому Шляху в безпосередній близькості від Сонця.

В результаті вчені виявили, що в середньому за рік сонячну систему відвідують до семи ISO, схожих на астероїди. Тим часом такі об’єкти, як 2I / Borisov (комети) – більш рідкісні «гості» і будуть з’являтися приблизно раз в 10-20 років. Окрім того, астрономи з’ясували, що багато з цих об’єктів будуть рухатися зі швидкістю, більшою, ніж у Оумуамуа. Нагадаємо, він переміщався зі швидкістю понад 26 км / с до і після отримання імпульсу від Сонця.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button