Земля

Дослідження: рівень водню в атмосфері за останні 150 років зріс на 70%

Дослідники з США представили нову обчислювальну модель, яка виявила, що рівень водню в атмосфері виріс мінімум в 1,5 раза. Це пов’язано з результатами діяльності людини.

Вчені з Університету Каліфорнії (UCI), що займаються вивченням систем Землі, досліджували повітря, «замкненого» в ущільнених шарах антарктичного льоду і снігу. Ці дані дали їм відповіді на питання про кількість молекулярного водню в атмосфері планети. Водень є побічним продуктом спалювання викопного палива, біомаси та окислення метану – він впливає на глобальне потепління.

Дослідники UCI, до яких приєдналися вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, Університету Колорадо в Боулдері й Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, з’ясували, що молекулярний водень збільшився з 330 до 550 частин на мільярд в атмосфері Землі з 1852 по 2003 рік.

«Старе повітря затримується в багаторічному сніговому покриві над крижаним щитом, і відбір його проб дає нам дуже точний звіт про склад атмосфери в часі, – зазначив провідний автор статті Джон Паттерсон. – Наша палеоатмосферна реконструкція рівнів водню значно розширила розуміння антропогенних викидів з початку промислової революції».

Паттерсон зазначив, що основна причина такого зростання речовини пов’язана з діяльністю людини, особливо з транспортом, але частина зростання все ще залишається неврахованою. «Державна політика щодо вихлопних газів привела до зниження вмісту чадного газу в атмосфері, тому ми повинні були очікувати такого ж впливу на молекулярний водень, але, схоже, це не так, – зазначив він. – Немає жодних доказів того, що атмосферні викиди молекулярного водню зменшилися у 20 столітті, тому ми, ймовірно, недооцінюємо не автомобільні джерела цього газу ».

Дослідники заявили, що незабаром може з’явитися нове джерело викидів H2, оскільки все більше людей переходять на водневу енергію з нульовим вмістом вуглецю для автомобілів та інших потреб.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button