Наука

Нейромережа впізнає людину по серцебиттю з точністю 96,6%

Мадридський університет Карлоса III розробив алгоритм, що дозволяє ідентифікувати людей по серцебиттю. Розробники відзначають, що це універсальний і дешевий метод.

Автори нової роботи придумали унікальну методику ідентифікації людей, вона заснована на виняткових характеристиках їх серцебиття.

Для цього дослідники використовували електрокардіограми (ЕКГ) добровольців і проаналізували їх за п’ятьма параметрами: динаміка, ритм, тембр, висота тону і тональність — зазвичай так характеризують аудіофайли. В результаті з цих п’яти якостей виходить комбінація параметрів, яка унікальна для кожної людини. Алгоритм визначає її з точністю до 96,6%.

“Біометричну ідентифікацію, яка заснована на записі серцевих скорочень, вивчали протягом багатьох років. Вона довела свою ефективність. Новизна нашої роботи полягає в тому, що ми дивимося на запис ЕКГ, як ніби це звукова хвиля. Далі ми аналізуємо її за допомогою якостей, які зазвичай використовуються для характеристики музики”, – говорить Кармен Камара, дослідник з відділу комп’ютерних наук UC3M

Головною перевагою цього методу є універсальність. Оскільки дотепер існує проблема, що людину не можна впізнати за допомогою певних типів біометрії — в разі травми, ампутації або інших серйозних каліцтв, але серцебиття — це біосигнал, який є у всіх людей без винятку.

Ще одна перевага – низька вартість і те, що процес неінвазивний.

“Зараз є розумні браслети і годинник, які виконують запис ЕКГ, тому досить встановити на них додаток, який використовує наш алгоритм ідентифікації”, – говорить Педро Періс-Лопес, дослідник з відділу комп’ютерних наук UC3M

Зараз методика знаходиться в стадії розробки. Дослідники відзначають, що вони продовжують вдосконалювати технологію, перш ніж зробити її комерційним продуктом.

Важливо адаптувати систему під те, як поводиться людина під час ходьби, бігу, відпочинку, при виконанні фізичних вправ і під час стресу, підкреслюють вони. Крім того, необхідно враховувати такі фактори, як використання кардіостимуляторів, наслідки аритмії і вік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button