Наука

Вчені перевірили ідею лікування хвороби Альцгеймера за допомогою снодійного

Дослідники попереджають, що необхідні додаткові дослідження для оцінки довгострокових наслідків для здоров’я снодійного при лікуванні хвороби Альцгеймера.

альцгеймер

Тридцять вісім осіб взяли участь в дослідженні з вивчення впливу снодійного на пов’язані з хворобою Альцгеймера білки в спинномозковій рідині. Таблетки суворексанта показали багатообіцяючі результати в боротьбі з речовинами, які призводять до утворення бляшок в мозку. Саме вони сприяють захворюванню, але для підтвердження результатів необхідні більш масштабні і всебічні дослідження.

Раніше вчені пов’язували поганий сон з розвитком нейродегенеративного захворювання, і, якщо у пацієнта є Альцгеймера, його сон порушується за багато років до появи симптомів зниження когнітивних функцій. Обидві проблеми пов’язані з накопиченням тау-білка і бета-амілоїду. Ці білки утворюють бляшки в мозку, які ушкоджують нейрони і призводять до розвитку БА.

Співробітники Медичної школи Вашингтонського університету розділили 38 учасників дослідження на три групи і провели дослідження сну протягом двох ночей. Перша група, контрольна, ліки не приймала. Друга — низьку дозу суворексанта (10 мг), ліки від безсоння. Вони блокують орексін, молекулу в організмі, яка природним чином не дає нам заснути. Третя — підвищену дозу препарату (20 мг).

Протягом усього дослідження у суб’єктів брали невелику кількість спинномозкової рідини кожні дві години. Виявилося, що в групі, яка приймала вищу дозу суворексанта, рівень гіперфосфорильований тау-білка знизився на 10-15%, а амілоїду — на 10-20%. Суб’єкти, які отримували нижчу дозу ліків, не показала статистично значущого зниження жодного з білків.

Вчені підкреслюють, що це було дуже невелике дослідження і потрібно більш великий експеримент. «Це поки перевірка концепції», — пишуть дослідники.

Дослідження опубліковано в журналі Annals of Neurology.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button