Головна / Земля / Вчені розповіли про секрети постапокаліптичного виживання (відео)

Вчені розповіли про секрети постапокаліптичного виживання (відео)

Американське хімічне товариство присвятило свій новий освітній відеоролик виходу комп’ютерної гри Fallout 4. Вчені розповіли, які сучасні технології щонайкраще допоможуть вижити і організувати безпечне існування у світі після ядерної катастрофи.

11-11-15-foto-600x338-1

Для захисту від іонізуючого випромінювання хіміки рекомендують взяти покриття, яке НАСА розробляє для космічних кораблів. Воно складається з вуглецевих нанотрубок, що відрізняються високою міцністю і стійкістю до зовнішніх впливів.

Притулку необхідно забезпечити надійними джерелами енергії. Крім ядерних реакторів і геотермальної енергетики, вчені радять використовувати водневі паливні елементи, які здійснюють перетворення хімічної енергії палива в електрику, оминаючи процеси горіння.

Зробити забруднену радіацією воду корисною для пиття допоможуть фільтри з оксиду графену, а отримувати смачну їжу можна буде завдяки аквапоніці — поєднанню аквакультури (вирощування водних тварин) і гідропоніки (вирощування рослин без ґрунту). Простіше кажучи, риби виробляють азот для рослин, а ті очищають воду для риб. Вчені, втім, не пояснюють, де саме, хто вижив після ядерної війни, знаходитимуть перераховані ними технологічні новинки.

Американське хімічне товариство — наукова організація, що об’єднує дослідників, які працюють в галузі хімії. У ній перебувають близько 158000 членів, що робить АГВ найбільшим науковим товариством у світі. Засноване в 1876 році в Університеті Нью-Йорка. АГВ видає безліч журналів, організовує конференції та веде просвітницьку роботу.