Земля

Незважаючи на безладні зв’язки, самці макак дізнаються своїх дитинчат

Самці чубатих макак реагують на крики своїх дитинчат під час агоністичних внутрішньовидових конфліктів.

Image by Rudy and Peter Skitterians from Pixabay

Дослідники з Лейпцизького університету та Інституту еволюційної антропології Товариства Макса Планка виявили, що самці чубатих макак (Macaca nigra) з більшою ймовірністю реагують на крики власного потомства. Хоча примати живуть в групах, в яких практикується безладне спаровування, тварини виділяють родинних дитинчат і частіше їх захищають.

Вчені спостерігали конфлікти за участю дитинчат чубатих макак в природному заповіднику на острові Сулавесі в Індонезії. При зіткненні з іншими тваринами групи дитинчата часто кричать, щоб отримати підтримку. За більш ніж 3600 годин спостереження в трьох дослідницьких групах вчені зареєстрували понад 2600 криків немовлят про допомогу. Біологи проаналізували реакцію самців чубатих макак на такі заклики.

Самці частіше реагували на крики власних дитинчат або потомства дружніх матерів. При цьому частіше за інших на допомогу приходили високорангові самці, або батьки дитинчат низькорангових матерів. Дослідники вважають, що це пов’язано з тим, що ризик втручання нижче для високорангових самців, а дитинчата низькорангових самок — найбільш вразливі.

Чубаті макаки живуть в змішаних групах з декількома самцями і самками. Між тваринами практикується безладне спарювання, коли різні самці запліднюють одну самку і генетичне спорідненість дитинчат неочевидно. Основний тягар батьківського піклування у приматів беруть на себе матері. Але оскільки виживання потомства важливо і для самців, щоб передати свої гени, батьки можуть захищати своє потомство під час конфліктів.

Хоча попередні дослідження цього виду приматів показали, що батьки спеціально не встановлюють соціальні відносини зі своїм потомством, наша робота показує, що батьки дійсно вкладають засоби на підтримку свого потомства, хоча і в дуже обмеженій мірі, – говорить Аней Віддіг, професор Лейпцизького університету та Інституту еволюційної антропології Товариства Макса Планка, керівник дослідження

Вчені прийшли до висновку, що самці чубатих макак використовують деякі підказки, що дозволяють оцінити, яких дитинчат вони привели на світло. Незважаючи на це, самці нечасто втручаються, а іноді допомагають неспорідненим дитинчатам. Ймовірно, примати оцінюють ризик втручання, щоб уникнути власних конфліктів з іншими самцями.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button