Головна / Земля / ОАЕ мають намір завозити айсберги до своїх берегів

ОАЕ мають намір завозити айсберги до своїх берегів

Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) оголосили про намір буксирувати до своїх берегів айсберги, що відколюються від крижаного панцира Антарктиди, для зрошення пустелі і залучення туристів, повідомляє портал Arabian Bisness.


Пропозиція надійшла від еміратської консалтингової компанії National Advisory Bureau Limited. Айсберги з Антарктиди можуть стати новим джерелом прісної води для регіону. Крім того, доставка айсбергів до берегів ОАЕ викличе значні зміни клімату в регіоні, оскільки айсберги охолодять навколишній повітря.

Країни регіону можуть розраховувати, що дощі підуть набагато частіше, причому на протязі всього року.
Проект «Айсберги для ОАЕ» є складовою частиною планів з перетворення пустелі в країні. На зміну пісків в ОАЕ прийдуть сади і з’явиться річка Халіфа, для чого стік річок Пакистану, що впадають в Аравійське море, укладуть в трубопровід, який по морському дну прокладуть в ОАЕ.

Компанія National Advisory Bureau Limited вбачає значний туристичний потенціал у пропозиції по доставці айсбергів. При буксируванні айсберги почнуть танути, і в Аравійське море потрапить прісна вода, що зменшить її солоність і дозволить відновити екологічний баланс і біологічне різноманіття. Цей баланс порушений, оскільки опріснювальні установки в регіоні спускають у море воду з підвищеним вмістом солі.

Крижаний покрив Антарктиди є найбільшим на планеті і містить близько 30 млн куб. км замерзлої прісної води. Середній за розмірами айсберг містить приблизно 76 млрд л прісної води.

 
comments powered by HyperComments