Фото

Незвичайний eVTOL c прямокутним крилом випробували в Австралії (фото)

Інженери провели перші польові випробування незвичайного пристрою для далеких перельотів. Про розробку пише New Atlas.

Австралійська компанія AMSL Aero оголосили про перше успішне випробування нового електролітака з вертикальним зльотом Vertiia eVTOL. Вісім пропелерів, розташовані у два ряди на незвичайному крилі, що нагадує витягнуту віконну раму, забезпечать цьому eVTOL дальність польоту до 1 тис. км зі швидкістю до 300 км/год.

Прототип Vertiia перед (зверху) і під час випробувань (знизу). Фото: AMSL Aero

Незвичайна форма крила – не випадковість. Як пояснюють інженери, такий стан пропелерів робить пристрій більш компактним. Готовий eVTOL, який зможе перевозити до п’яти осіб одночасно, буде поміщатися на двох стандартних паркувальних місцях для автомобілів.

Друга особливість пристрою – комбінований двигун. На відміну від більшості, eVTOL Vertiia використовує не тільки акумулятор, але і водневий двигун. Такий підхід зберігає низький вуглецевий слід, але при цьому збільшує дальність польоту без підзарядки. Зазначається, що компанія використовує водневу трансмісію власної розробки.

Концепція eVTOL Vertiia. Зображення: AMSL Aero

Прототип, який провів перші льотні випробування, позбавлений більшої частини гладкого кузова. Його площа і розмах крил приблизно такі ж, як у майбутнього серійного літака, але кабіна набагато менша. Інженери поки продовжують працювати над системою управління новим літаком і обіцяють представити готову модель протягом декількох років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button