Технології

Створено “живий” бетон, здатний до самовідновлення

Вчені з Університету Колорадо створили те, що The New York Times називає «живим бетоном», що кишать фотосинтезуючими бактеріями. Вони можуть рости і навіть регенерувати — точнісінько, як живий організм.

Создан "живой" бетон, способный к самопочинке

Насправді «живий бетон» являє собою суміш желатину, піску і ціанобактерій. Отримана в результаті структура змогла регенерувати три рази після того, як дослідники розірвали її на частини. На думку самих учених, цей винахід стане потенційним проривом в області самоорганізованих матеріалів.

Згідно з дослідженням, опублікованому в середу в журналі Matter, живий бетон, які вчені з Колорадо зробили у співпраці з DARPA, спочатку володіє хворобливим зеленим кольором, який зникає в міру відмирання бактерій.

«Він дійсно схожий на матеріал Франкенштейна», – пожартував в інтерв’ю газеті The New York Times інженер UC Boulder і керівник проєкту Уїлл Срубар.

Создан "живой" бетон, способный к самопочинке
Зовнішній вигляд нового бетону

Навіть коли зелений відтінок зникає, бактерії продовжують жити протягом ще декількох тижнів. При правильних умовах вони можуть бути «омолоджені» і знову стануть активними, зрощуючи тріщини та інші дефекти усередині конструкції. DARPA особливо зацікавлена в подібних матеріалах, які планується використати для спорудження будівель у віддалених пустельних регіонах і, можливо, навіть на планетах начебто Марса.

Якщо живий бетон буде запущений у промислове виробництво, то й справді помітно спростить життя космічним агентствам.

«Замість того, щоб витрачати мільйони доларів на доставку в космос важких будматеріалів, ми просто привеземо туди життя — і виростимо все, що нам необхідно», запевняє Срубар.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button