Земля

Вчені запропонували звести греблі в Північному морі для порятунку європейців

Нідерландський вчений-океанограф і його німецький колега запропонували побудувати дві гігантські греблі, щоб повністю перекрити акваторію Північного моря і захистити приблизно 25 мільйонів європейців, що живуть на прибережних територіях, від наслідків підвищення рівня води в результаті глобального потепління, повідомляє The Guardian.

“Згідно з найбільш похмурими сценаріями вченими прогнозується зростання рівня води на 10 метрів до 2500 році. Тому спорудження гребель є оптимальним рішенням в умовах зміни клімату”, – пояснив Шурд Гроскамп, океанограф з Королівського інституту морських досліджень в Нідерландах.
За його словами, це “можливе рішення полягає в будівництві греблі довжиною 475 кілометрів між північною Шотландією та західною Норвегією, та іншої дамби в 160 кілометрів між західною Францією і південним заходом Англії.

У спільній статті для “Американського журналу метеорології”, Гроскамп і його колега Йоаким Кьельссон з Центру досліджень океанів в німецькому Кілі висловили думку, що дана пропозиція є “попередженням про небезпеку проблеми, що нависла над нашими головами.”

За їх підрахунками, вартість будівництва такої захисної дамби в Північному морі обійдеться від 250 до 500 мільярдів євро, що складає лише 0,1% від сукупного ВВП всіх країн, які будуть нею захищені.

Вчені вважають, що будівництво греблі технічно здійснено: глибина Північного моря між Францією і Англією рідко перевищує 100 метрів, в той час як між Шотландією і Норвегією в середньому вона становить близько 127 метрів, досягаючи рівня трохи більше 320 метрів біля узбережжя Норвегії.

“В даний час ми можемо будувати стаціонарні платформи на глибині понад 500 метрів, тому така гребля здається реальною”, – сказав в інтерв’ю Гроскампон.
Вчені визнають, що з часом в разі реалізації цей проєкт може перетворити значну частину Північного моря на величезне прісноводне озеро без припливів, радикально змінивши його екосистему.
“Ми оцінили вартість будівництва шляхом екстраполяції витрат на великі греблі, які будують в Південній Кореї”, – пояснив Гроескамп.
За його словами, потенційні розробники цього проєкту зрештою повинні враховувати такі фактори, як втрата доходу від промислу в Північному морі, збільшення витрат на транспортування через Північне море і витрати на гігантські насоси для транспортування всієї річкової води, яка в даний час впадає в морську акваторію по іншу сторону греблі. Однак, вони попередили, що витрати та наслідки бездіяльності при підвищенні рівня моря кінець кінцем будуть “у багато разів сильніше”.

Британська міжурядова група експертів зі зміни клімату прогнозує, що до 2100 року рівень Північного моря підніметься на 30-60 сантиметрів, навіть якщо будуть виконані зобов’язання Паризької угоди по клімату. Якщо викиди в атмосферу будуть збільшуватися, то до 2100 року рівень води в Північному морі підвищиться на 84 сантиметри, а до 2300 – до 5,4 метра. Загроза особливо актуальна для Нідерландів, близько третини території яких знаходиться нижче рівня моря.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button