Технології

Китайський квантовий комп’ютер виявився в 10 млрд раз потужніший від пристрою Google

Вчені з Китаю представили найпотужніший у світі квантовий комп’ютер – дослідники відзначають, що він в 10 млрд раз швидше аналогічного пристрою Google. Він потрібен для прискорених обчислень при складних фізичних експериментах.

Фотонний квантовий комп’ютер, що використовує частки світла для роботи, виконав розрахунок, з яким не може впоратися звичайний комп’ютер. Цю подію називають «квантовою перевагою», раніше її вдалося досягти тільки в 2019 році на квантовому комп’ютері Google. Однак пристрій компанії заснований на надпровідних матеріалах, а не фотонах.

Новий квантовий комп’ютер може виконати дуже складне обчислення за 200 секунд, що займе понад пів мільярда років на найшвидшому у світі класичному комп’ютері. Новий пристрій під назвою Jiuzhang складається зі складного масиву оптичних пристроїв, які переміщують фотони навколо себе. Воно містить джерела світла, десятки дзеркал і сотні фотонних детекторів.

Для перевірки працездатності комп’ютера дослідники використовували бозону вибірку. Пристрій генерував розподіл чисел, які надзвичайно важко відтворити на класичному комп’ютері. При роботі з великою кількістю фотонів і каналів квантовий комп’ютер буде виробляти розподіл чисел, які занадто складні для класичного комп’ютера.

Дослідники пояснили, що за допомогою квантової переваги вчені зможуть розв’язати складні проблеми швидше. Це може призвести до прискорення процесу досліджень, обчислень і відкриттів, до яких вченим буде простіше дістатися.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button