Технології

Розроблено спосіб зробити деревину такою ж міцною, як сталь

Американські дослідники розробили технологію виготовлення надміцної деревини, яку тепер можна буде використовувати в тих місцях, де традиційно використовувалися і використовується зараз більш важкі метали і сплави.

Більш того, процес створення такої надміцної деревини досить простий, він полягає в попередній обробці дерев’яної заготовки в розчині гідроксиду і сульфату натрію при температурі кипіння води.

Ці хімікати видаляють з дерева лігнін і гемицеллюлозу, речовини, які є основою його структури і надають дереву його міцність. Після такої хімічної обробки дерев’яний блок стискається між двома пластинами, нагрітими до 100 градусів Цельсія при тиску в 5 мегапаскалей, що в 50 разів перевищує нормальний атмосферний тиск.

В результаті послідовності такої обробки обсяг дерева скорочується на 20 відсотків щодо його початкового об’єму, а щільність отриманого матеріалу в три рази перевищує початкову щільність. І, завдяки цьому, оброблене щільне дерево набуває абсолютно нових фізичних властивостей.

Воно витримує 11.5 великі механічні навантаження, що ставить його на один рівень зі сталлю по міцності, але оброблене дерево, при цьому, істотно легше сталі.

Для наочності міцності, набутої ущільненим деревом, дослідники стріляли по ньому сталевими кульками, випущеними з пневматичної зброї. І якщо ці кульки проходили наскрізь через необроблене дерево, то від дошки ущільненого дерева вони або відскакували, або застрягали в цій дошці.

Хімікати, що використовуються для отримання ущільненого дерева, не є істотною проблемою для навколишнього середовища. При цьому, процесу ущільнення піддається практично будь-який вид деревини, починаючи від найбільш щільних і важких сортів і закінчуючи легкими і менш щільними сортами.

Дослідники вважають, що новий матеріал може стати альтернативною використання сталі там, де потрібне дотримання екологічної чистоти зведених будівель та споруд, приміром. Крім цього, з нового дерев’яного матеріалу можуть бути виготовлені деякі вузли транспортних засобів, які за рахунок цього стануть дещо легше і будуть витрачати меншу кількість палива або енергії.

Одним з таких кроків є збільшення і прискорення процесу виробництва цієї нової деревини, хоча дослідники говорять, що це не має бути занадто великою проблемою.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button