Екологія

Глобальне потепління може знизити доступність їжі для людини

Глобальне потепління може зменшити доступність людства їжі для людства на 3,2% вже в середині XXI століття, що стане причиною щорічної смерті близько 30 тисяч осіб. До таких висновків прийшли вчені, що спостерігали за життям найбільш знедолених жителів Бразилії, статтю про це опублікував науковий журнал PLOS Medicine.

Як пишуть вчені, глобальне потепління є однією з основних перешкод для боротьби з голодом і недоїданням у світі і особливо для країн з середнім та низьким рівнем доходу населення.

«За поточними оцінками, воно зменшить доступність їжі на 3,2% до середини століття, що буде забирати життя приблизно 30 тисяч людей щороку», — наголошується в статті фахівців з клімату.

Також у статті уточнюється, що одним з наслідків глобального потепління є так звані «екстремальні погодні явища», під якими вчені мають на увазі аномально високі температури взимку, хвилі літньої спеки, тривалі проливні дощі, посухи та інші феномени, які пов’язані з т. зв. «неправильною» погодою.

За прогнозами вчених, такі явища в майбутньому будуть відбуватися частіше, і частота їх також буде наростати, що, крім негативного впливу на виробництво їжі, теж буде сприяти різкому збільшенню смертності населення, тому що кожен «зайвий  градус» жари буде підвищувати цю кількість.

Крім цього, вчені Юмін Гу з Університету Монаша (Австралія) і його колеги з Бразилії та Китаю, вивчивши статистику бразильських медслужб за госпіталізацію в найспекотніші місяці року, пов’язану з недоїданням, відкрили ще один приклад впливу глобального потепління на здоров’я і добробут людства.

Згідно з результатами їх дослідження, кожен додатковий градус спеки супроводжувався зростанням числа госпіталізацій, які пов’язані з недоїданням, приблизно на 2,5%. Останнє особливо вдаряло по двом найбільш вразливим категоріям населення — дітям і літнім людям у віці від 80 років.

При цьому близько 15% випадків госпіталізації були пов’язані з тривалими періодами спеки і іншими проявами глобального потепління. Крім цього, до кінця сторіччя, за прогнозами вчених, цей показник зросте майже до 30%.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button