Технології

Нова вуглецева мембрана генерує в 100 разів більше енергії з морської води

Нова вуглецева мембрана генерує в 100 разів більше енергії з морської води. Робота вчених з Лейденського університету опублікована в журналі Nature Nanotechnology.

Коли прісна і солона вода зустрічаються одна з одною, між ними відбувається обмін солями і іншими елементами. Вчені використовують мембрани між прісною і солоною рідиною — це дозволяє генерувати енергію в процесі обміну. Аналогічний процес також використовується для опріснення солоної води.

Кількість генерованої енергії безпосередньо залежить від товщини і пористості мембрани — чим вона тонша і пухнастіша, тим більше енергії можна отримати з її допомогою.

Нова мембрана, склад якої близький до графену і являє собою з’єднання атомів вуглецю без будь-яких домішок, дозволяє виробляти приблизно в 100 разів більше енергії в порівнянні з наявними, пишуть автори дослідження.

Щоб створити цю нову мембрану, дослідники створили маслянисте покриття на поверхні води з білків, які поступово утворили тонку плівку. При нагріванні плівки молекули фіксуються на місці, створюючи стабільну і пористу мембрану.

“Створена нами мембрана має товщину всього 2 нанометри і проникна для іонів калію. Ми можемо змінити властивості мембрани, використовуючи інший молекулярний будівельний блок. Таким чином ми зможемо адаптувати її для будь-яких потреб”, – твердить Сюе Лю, провідний автор дослідження

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button