Технології

Нова біотехнологія дозволить обійтися без добрив

Вчені з Ноттінгемського університету (Великобританія) розробили технологію N-Fix, яка дозволить рослинам отримувати найважливіший для життєдіяльності азот з повітря, а не з добрив.

Засвоєння азоту – процес, при якому азот перетворюється на аміак, і цей процес вкрай важливий для росту рослин. Однак отримувати азот з повітря здатна лише невелика група рослин, зокрема, бобові – горох, квасоля, сочевиця. Більшість рослин отримують азот з грунту, що змушує людей використовувати азотні добрива для збагачення сільгоспугідь необхідним рослинам елементом.

Вчені з Ноттінгемського університету запропонували інше рішення проблеми. Вони розробили метод розміщення переробляючих азот бактерій безпосередньо в клітинах рослин. Таке рішення стало можливим після того, як вчені виявили конкретний вид засвоюючих азот бактерій в цукровому очереті. Передбачається, що ці ж бактерії можуть жити в клітинах більшості рослин. Таким чином, потенційно, кожна рослина, клітини якої містять такі бактерії, здатна отримувати «дармовий» азот прямо з повітря. Наслідки такої технології для сільського господарства величезні – в майбутньому можна буде відмовитися від використання небезпечних добрив, а значить скоротити собівартість продуктів харчування, позбудеться енергоємних і забруднюючих навколишнє середовище підприємств, що виробляють азотні добрива.

Учені в усьому світі давно визнали, що необхідно знижувати забруднення грунту азотними добривами. В даний час використання азотних добрив викликає забруднення атмосфери аміаком і оксидами азоту. Це забруднення небезпечно для здоров’я людей, і крім того, призводить до появи безкисневих «мертвих зон» у річках, морях і океанах. Недавнє дослідження оцінило щорічні витрати на усунення наслідків азотного забруднення в Європі в межах від 70 до 325 млрд. євро.

За словами розробників нової технології N-Fix, допомога рослинам в отриманні азоту з повітря – один з ключових моментів продовольчої безпеки. N-Fix не є ні генетичної, ні біоінженерного модифікацією. Це природний процес – підселення засвоюючих азот бактерій до рослин, завдяки чому рослини отримують можливість природним чином засвоювати азот з повітря. Тобто, кожна клітина рослини починає засвоювати азот. Це екологічно чисте рішення, тому воно може використовуватися на всіх сільськогосподарських культурах. Зокрема, якщо ви займаєтися вирощуванням  ріпака озимого селекції Піонер, яке являється джерелом зеленого корму. Купуючи насіння http://imperiya-agro.com/ восени, ви зумієте заощадити кошти та підготоватися до весняно-польових робіт.

Протягом 10 років дослідники Ноттінгемського університету провели серію тестів і довели життєздатність своєї технології в тепличних умовах. В даний час вона проходить випробування на відкритому грунті. Технологія N-Fix здатна повністю перетворити сільське господарство – знизити забруднення навколишнього середовища, а також скоротити витрати на добрива. Очікується, що в комерційний продаж технологія надійде в найближчі 2-3 роки.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button