Технології

Нові VR-рукавички дозволяють доторкнутися віртуального світу

Віртуальна реальність може практично не відрізнятися від реального світу — але ілюзія зникне, варто вам протягнути руку і спробувати торкнутися чого-небудь всередині симуляції. Інженери давно хотіли виправити це прикре непорозуміння, і тепер, здається, у них є вихід. Ним стали нові рукавички, які імітують дотик до віртуальних об’єктів — і все це без громіздкої і незграбної машинерії, яка зазвичай йде в комплекті.

Існуючі VR-рукавички з імітацією тактильних відчуттів досягають свого ефекту за рахунок вібрацій. Однак користувач не може відчути форму об’єкта, самі відчуття далекі від реалістичних, а разом з рукавичками йому доводиться рухати «доважок» з елементів живлення і вентиляторів. У новому дослідники вчені захотіли відійти від цих архаїзмів і створити легку гарнітуру, яка не обмежувала би користувача. Її повинно бути зручно носити та, крім того, вона повинна забезпечувати по-справжньому реалістичний зв’язок між нашим світом і світом цифрових симуляцій.

Все почалося зі шматочка м’якого силікону, оснащеного датчиками, які відстежували рух рук. Ці датчики пов’язані з іншою системою у вигляді маленьких силіконових бульбашок, в яких вбудовані електроди. Електроди, у свою чергу, забезпечують ефект зворотного зв’язку з кінчиками пальців користувача.

Для експерименту команда інженерів провела тестову симуляцію з віртуальною шаховою дошкою. Коли віртуальна «рука» торкалася якогось предмета, програмне забезпечення спонукало рукавичку генерувати електрику, в результаті чого кінчики пальців рукавички заповнені повітрям і тим самим обманювали наші рецептори, створюючи ілюзію об’єкта з певною формою. Сама робота була опублікована на порталі Scientific Reports.

Варто відзначити, що всі пристрої, включаючи батарею і ланцюг, прикріплені до ременя навколо зап’ястя користувача, важать близько 1\6 кілограма, тобто приблизно стільки ж, скільки яблуко середнього розміру. Поки що це лише лабораторний прототип, але потенціал у нього величезний. Дослідники припускають, що подібні рукавички можуть бути використані для взаємодії з різними ПО для повного занурення в VR — від відеоігор до тренувальних симуляторів та творчих майстерень.

Кнопка «Наверх»
Закрыть