Технології

У Польщі розробляють дорожнє покриття, що очищуватиме повітря

Польський дослідницький консорціум, до якого входять компанія Lotos Asfalt і Гданський технологічний університет, розробляють інноваційне дорожнє покриття, що сприятиме зниженню забруднення повітря на автодорогах, передає ecotown.com.ua.

Image by Free-Photos from Pixabay

Вартість проєкту становить понад 5 мільйонів злотих (1,4 млн доларів), з них 65% буде надходити з фондів ЄС. Проєкт “Екологічний асфальт” був створений у відповідь на проблеми, пов’язані із забрудненням повітря в містах Польщі. Дослідницький консорціум почав роботу над інноваційним асфальтовим покриттям, модифікованим фотокаталізатором, використання якого має в кінцевому підсумку знизити вміст шкідливих речовин (NOX, VOC) в зоні смуги руху.

Відзначається, що фотокаталітичні системи очищення повітря нині динамічно розвиваються.

«Наша технологія заснована на інноваційних гібридних фотокаталізаторах, які забезпечують значне зниження концентрації шкідливих речовин в асфальті, що виділяються під впливом сонячної радіації і додатково дозволяють розкладати канцерогенні органічні сполуки на прості і нешкідливі неорганічні. В цей час на ринку немає дорожнього покриття з таким функціоналом», – додає професор Петро Яскула з Департаменту дорожнього будівництва ГТУ, який також бере участь у проєкті.

Оскільки асфальт становить понад 90% вуличного покриття в містах, таке рішення може значно поліпшити якість життя містян.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments