Технології

Штучний інтелект IBM буде керувати $17 млрд

Компанія IBM продовжує рекламувати свій штучний інтелект під назвою Watson. Він ще не навчився мислити як людина, а ось багатомільярдні аналітичні операції суперкомп’ютеру вже цілком можна довірити.

5712314a57e996cff212401cf9cdbf50

Хмарний аналітик

Акції IBM ростуть на 1,03% і коштують $172,30. Одна з причин – слова глави компанії Джіні (Вірджинія) Рометті, яка заявила, що в майбутньому системи, подібні Watson, будуть підказувати людству вірні шляхи вирішення найважливіших проблем. Звичайно, учасники торгів реагують не на самі гучні слова, а скоріше на потенціал застосування вже наявних в арсеналі IBM-технологій.

Як стало відомо, Watson буде інтегрований в аналітичний підрозділ IBM, а сьогодні ця частина бізнесу коштує близько $17 млрд. Конкретним завданням комп’ютера стане пошук аналітичних рішень в області охорони здоров’я. За словами розробників, система може проаналізувати понад 12 млн записів у медичних журналах і видасть правильний діагноз набагато швидше звичайного лікаря.

[ads2] Очевидно, що на слово “Ватсона” покладатися ніхто не буде, і за них діагноз будуть перевіряти реальні лікарі. Але в будь-якому випадку його дії допоможуть скоротити час виявлення ключових пунктів в історії хвороби хворого. Більш того, він стане єдиним “медпрацівником”, який може переглянути не окремі записи, а абсолютно всю наявну інформацію по конкретному хворому і його хвороби. Суперкомп’ютер не забуває те, що одного разу вивчив, і не плутається в числах і дати.

Також відомо, що Watson доручать перегляд новинних стрічок в соціальних мережах, де той зможе дізнаватися про найважливіші тренди. На основі аналізу найбільш популярних тем для розмови він навчиться робити висновки про майбутні події. Зазначимо, що суперкомп’ютер “читає” матеріали на різних мовах і здатний зіставити точку зору громадян з декількох держав, де обговорюється одна і та ж проблема.

Майже як людина

Творці Watson кажуть, що його головною особливістю стала можливість пошуку рішень у так званій “сірій зоні”. Його не лякають ситуації, в яких немає однозначної відповіді на ті чи інші питання. Таким чином “Ватсон” багато в чому схожий на людину. Досі вважалося, що тільки люди можуть вибудовувати логічні ланцюжки в неоднозначних ситуаціях.

Нагадаємо, що суперкомп’ютер Watson розробляється IBM в рамках окремого підрозділу Watson Group. Американський гігант вклав в цю сферу вже близько $1 млрд в надії на те, що до 2024 р. система буде приносити за $10 млрд виручки в рік.

Перспективи в хмарі

Аналітики пояснюють, чому ринок вірить в успіх подібних систем. Так, ведучий знаменитої передачі Mad Money на телеканалі CNBC Джим Креймер каже, що Watson – це “метафора”. Насправді для IBM ключовим напрямком розвитку бізнесу стали хмарні сервіси. Віддалена обробка даних набирає популярність, в той час як традиційні рішення, наприклад, масова закупівля серверів для потреб кожної компанії, цікаві далеко не всім.

Креймер вважає, що “Ватсон”, який створювався саме як хмарна система, стане лише однією з частин хмарного бізнесу IBM, який буде безперервно розвиватися. Однак сам по собі суперкомп’ютер не здатний забезпечити процвітання компанії, і їй доведеться чимало сил і коштів вкласти в продовження роботи за цим напрямом.

Читайте також: 

Раніше стало відомо, що у поточному році IBM має намір направити $4 млрд на розвиток хмарних, мобільних, соціальних технологій, а також технологій в секторі економіки і безпеки.

У зв’язку з планованими вкладеннями головний виконавчий директор IBM Вірджинія Рометті опублікувала новий цільовий показник сумарної виручки для цих сегментів – $40 млрд до 2018 р., або понад 40% очікуваної виручки всієї компанії.

Для порівняння: в 2014 р. сумарна виручка від цих операцій склала $25 млрд, або 27% загальної виручки IBM.

Слабкі результати

При цьому компанії необхідно вжити заходів у відповідь на ослаблення інших напрямків бізнесу. Загальна виручка IBM від поточних операцій в 2014 р. зменшилася на 6% до $92,8 млрд, і компанія не прогнозує її збільшення до 2015 р.

У 2014 р. IBM продала китайській Lenovo Group Ltd. підрозділ по випуску серверів, а також позбулася збиткового бізнесу з випуску напівпровідників, передавши його компанії Globalfoundries Inc. За умовами операції IBM виплатить Globalfoundries $1,5 млрд протягом 3 років.

На частку комп’ютерного обладнання тепер припадає лише 10% всієї виручки IBM, зазначила Рометті.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button