Людина

Чи можуть біологічні добавки уповільнити старіння?

Протягом всієї історії людства одним з головних завдань вчених залишається пошук способу продовження людського життя. Прямо зараз дослідники з усього світу намагаються знайти ліки від небезпечних захворювань і з’ясувати, як людям треба жити, щоб залишатися здоровими. В ході численних досліджень було з’ясовано, що на здоров’я живих організмів дуже сильно впливає речовина, що має назву як альфа-кетоглутарова кислота (AKG). Воно виробляється тільки всередині організму і її не можна отримати разом з їжею. Зате її можна заповнити за допомогою харчових добавок. Спортсмени вживають такі добавки для набору м’язової маси, але деякі вчені впевнені, що при підтримці оптимального рівня ?-кетоглутарата, людина може прожити довше і здоровіше життя. Але чи правда це і чи є у них докази?

Можливо, скоро вченим вдасться уповільнити старіння людей

Як зберегти молодість?

Про своєрідній «еліксир молодості» було розказано в науковому виданні New Atlas. Вчені вивчають вплив альфа-кетоглутарової кислоти на живі організми вже давно. У 2014 році американські вчені з’ясували, що при додаванні харчової добавки до раціону харчування хробаків, можна збільшити їх тривалість життя майже вдвічі. Тепер же дослідники з каліфорнійського Інституту досліджень старіння Бака виявили, що такий же ефект кислота надає на організми гризунів. Причому мова йде не просто про збільшення тривалості життя, а про поліпшення здоров’я, завдяки якій організми проживають довше.

Хімічна структура альфа-кетоглутарової кислоти

За словами автора наукової роботи Гордона Літгоу (Gordon Lithgow), продовження життя без зміцнення здоров’я не має сенсу. Взагалі, це звучить жахливо, адже кому захочеться жити сотні років, будучи слабким і безпорадним? В рамках дослідження він і його команда хотіли з’ясувати не ефективність альфа-кетоглутарової кислоти в продовженні життя, а її здатність зберігати організм в здоровому стані найбільш тривалий час. У 2008 році дослідники з’ясували, що після 40 років зміст AKG в людському організмі скорочується в десять разів, через що і можуть починатися процеси старіння. Виходить, що якщо регулярно заповнювати кількість чудодійною кислоти, можна довше зберігати молодість.

Секрет міцного здоров’я

Щоб з’ясувати, чи дійсно альфа-кетоглутарова кислота здатна зберігати здоров’я на оптимальному рівні, вчені провели експеримент. Вони взяли дві групи 18-місячних мишей (відповідає їх середньому віку) і посадили їх на різні дієти. До складу корму для першої групи мишей входила харчова добавка, а друга група мишей харчувалася звичайною їжею. Дослідники постійно стежили за станом здоров’я гризунів і в основному їх цікавило схильність до виникнення різних запалень, активність і рівень розумових здібностей. Адже відомо, що основним фактором старіння є виникаючі в організмі запалення і з віком живі організми стають менш активними і втрачають ментальну активність.

Тривалість життя лабораторних мишей становить близько 3 років

Як виявилося, альфа-кетоглутарова кислота не тільки підтримує здоров’я на оптимальному рівні, а й покращує її. У самок мишей здоров’я зміцнилося через 9 місяців з дня початку вживання харчової добавки, а у самців позитивний ефект був помічений через 11 місяців. Протягом всього 33-місячного експерименту у мишей не спостерігалося такі ознаки старіння, як втрата кольору шкіри, порушення координації рухів і втрати слуху. А ось миші, які сиділи на звичайній дієті, старіли як зазвичай. За словами дослідника Азара Асад Шахмірзаді (Azar Asadi Shahmirzadi), при вживанні харчової добавки у гризунів збільшилася вироблення інтерлейкіну 10. Ученим вже давно відомо, що ця речовина має протизапальну дію і підтримує клітини в здоровому стані.

Загалом, позитивний вплив альфа-кетоглутарової кислоти на організми мишей була доведена. Але вивчення його впливу на людський організм все ще ведеться. Якщо навіть допустити, що харчова добавка все-таки здатна уповільнити старіння, підтримати стан здоров’я і в цілому продовжити життя, залишається інше питання – як її вживання позначається на здоров’я в довгостроковій перспективі? Щоб з’ясувати відповідь на це питання, необхідно провести масштабну роботу, яка потребує дуже багато часу. Так що до створення «еліксиру молодості» ще багато часу, тому на цей час залишається тільки вести максимально правильний спосіб життя.

Натхнення: hi-news.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button