Наука

Нова стратегія лікування нейродегенерації спрямована на антиоксидантний захист

Нейродегенеративні захворювання, такі як хвороба Альцгеймера і Паркінсона, вважаються невиліковними — вчені досі не досягли значних результатів у боротьбі з основними ознаками патології. Новий підхід у вирішенні проблеми пропонують дослідники зі США — вони вважають що можливо забезпечити захист нейронів головного мозку за допомогою посилення антиоксидантного захисту.

by @AdilMehmood

Кожне нейродегенеративне захворювання має свої особливості та ознаки розвитку, проте хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона, бічний аміотрофічний склероз та інші діагнози мають важливу загальну ознаку – розвитку патології сприяє окислювальний стрес, за якого в організмі збільшується кількість вільних радикалів.

У новому дослідженні вчені виявили спосіб посилення антиоксидантного захисту клітин від окислювального стресу, який можна використовувати у терапії нейродегенерації, пише EurekAlert. Ключову роль цьому механізмі грає взаємодія білків Keap1 і Nrf2.

Виявилося, що запобігання руйнуванню Nrf2 шляхом придушення Keap1 може пом’якшити клітинне пошкодження та зупинити загибель клітин.

“Цей механізм ефективно посилює клітинну антиоксидантну реакцію, забезпечуючи потужну терапевтичну стратегію проти окислювального стресу”, – заявили автори.

Отримані результати поки що є лише доказом життєздатності нової гіпотези. Тепер учені мають протестувати нові білкові інгібітори на тканинах людини та моделях лабораторних тварин, щоб підтвердити зв’язок молекулярних змін із поліпшенням симптомів нейродегенерації. У разі успіху терапія може стати універсальною для більшості нейродегенеративних захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button