Наука

Птахи обмінюються інформацією про наближення голоду і готуються до дієти

Орнітологи виявили, що співочі птахи можуть повідомляти одна одну про брак їжі. Тварини, які отримали послання, починають більш активно їсти, а фізіологічні процеси в їх організмі змінюються.

Зображення: Oregon State University

Дослідники з Університету штату Орегон показали, що птахи використовують “соціальну інформацію”, щоб підготуватися до голоду. Повідомлення про нестачу їжі, викликає зміни у фізіології тварин, які поки не обмежені в харчуванні. Піддослідні птахи починали активніше споживати їжу, запасати енергію і збільшували масу кишечника.

У своїй роботі вчені використовували дві групи клестів. Перша з них “отримувала” інформацію про голод за три дні, друга (контрольна) в той момент, коли доступ до їжі обмежувався. Щоб імітувати скорочення ресурсів, дослідники обмежили піддослідних клестів двома короткими періодами годування в день. При цьому контрольна група була обмежена в ресурсах відразу, а основна — через три дні (птахи могли чути один одного).

Після отримання “попередження” від сусідів клести, у яких зберігся доступ до їжі, почали більш активно харчуватися, відзначають автори роботи. Крім того, до кінця експерименту ця група мала більшу масу кишечника і краще зберігала розмір грудних м’язів, використовуваних для польоту.

“Соціальна інформація важлива для тварин у багатьох різних контекстах. Це дослідження демонструє нову перевагу: завчасне попередження про відмову від їжі може призвести до кращих результатів у часи дефіциту”, – говорить Джейні Корнеліус, біолог з Університету штату Орегон, автор роботи

Дослідники вважають, що обмін інформацією – це еволюційний механізм, який використовується тваринами для виживання в умовах різких змін середовища.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button