Екологія

Нова технологія перетворює шкідливі викиди в будівельні блоки

Інженери-хіміки з університету Нового Південного Уельсу в Сіднеї розробили нову технологію, яка допомагає переробляти шкідливі викиди вуглекислого газу в хімічні будівельні блоки для виробництва синтетичного дизельного палива, метанолу, спирту або пластмаси. Стаття опублікована в журналі Advanced Energy Materials.

Дослідження, яке було проведено під керівництвом професора Сієнтія Роуз Амал з університету Нового Південного Уельсу, показало, що при виробництві діоксиду цинку на дуже високих температурах методом піролізу створюються наночастинки, які діють як каталізатор: вони перетворюють вуглекислий газ в синтез-газ. Це суміш водню і монооксиду вуглецю. З речовини можна робити ряд промислових продуктів: синтетичне дизельне паливо, метанол, спирт або пластмаси. За словами дослідників, новий спосіб є дешевшим, ніж те, що зараз використовується у важкій промисловості.

“Ми використовували відкрите полум’я, яке горить при 2000 градусах, щоб створити наночастинки оксиду цинку, які потім можуть бути використані для перетворення CO2 в синтез-газ. Це щось на зразок Лего: з нього можна отримати що завгодно. Наприклад, синтетичне дизельне паливо, метанол, спирт або пластмаси. Ми виробляємо прекурсор, який може бути використаний на великому виробництві”, – твердить Емма Ловелл, доктор зі школи хімічної інженерії університету Нового Південного Уельсу

На цей час великі компанії проводять синтез-газ з природного газу: цей спосіб має ряд мінусів, найголовніший — при його використанні утворюється шкідливий парниковий газ. Новий спосіб цієї проблеми уникає, в хід йде тільки відпрацьований вуглекислий газ. Це дешево і доступно.

Якщо нова технологія пройде апробацію в промислових умовах і буде прийнята світовим співтовариством, то це стане ще одним кроком щодо переходу до безвідходне зелене виробництво.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button