Екологія

Вчені: Чорне море може перетворитися в мертве болото

Вчені прийшли до висновку, що територія Чорного моря з часом може перетворитися на мертве болото. Дана теорія ґрунтується на тому факті, що в цій водоймі зафіксовано велику кількість сірководню, який є «бомбою» уповільненої дії.

За період існування Землі, межі абсолютно всього на планеті видозмінюються. У тому числі змінилося і Чорне море. До свого нинішнього стану воно йшло 8000 років. Фахівці впевнені, що за досить короткий час море перетвориться фактично в болото, в якому буде повністю відсутнє життя. Однією з основних причин такого результату є наявність скупчення на глибині сірководню. Результати дослідження дозволили вченим прийти до висновків: настане момент, коли дана речовина спрацює, як пляшка шампанського – станеться вибух і суміш води з газом «вирветься» на поверхню.

Заміри сірководню на глибині ста метрів показали, що в Чорному морі скорочується кількість кисню. Вже на сьогодні, дана проблема почала впливати на популяцію живих організмів морських глибин, а це призведе до того, що море повністю позбудеться своїх мешканців.

Фахівці говорять про те, що до порятунку Чорного моря необхідно приступати негайно. Його площа займає приблизно 430 тисяч квадратних кілометрів, максимальна глибина – 2 тисячі 210 метрів. На глибині 150 метрів, з-за сірководню, вже відсутнє життя. Незважаючи на те, що даний факт надає Чорному морю унікальності, разом з тим він робить його потенційно небезпечним об’єктом.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button