Екологія

Названо небезпечний наслідок закислення океану

Як основний вид, тихоокеанські блакитні мідії створюють середовище існування та підтримують функцію екосистеми. Якщо змінити їх життєві умови, це негативно позначиться на океані.

Тихоокеанська блакитна мідія (Mytilus trossulus) є основним і корисним видом у припливному середовищі північної частини Тихого океану. Нещодавно фізіологи з’ясували, як два аспекти зміни клімату — підвищення температури і кислотності води — вплинуть на екологічно важливий вид. Вчені представили результати дослідження на міжсоціальній зустрічі Американського фізіологічного товариства (APS) з порівняльної фізіології в Сан-Дієго.

Як основний вид, тихоокеанські блакитні мідії створюють середовище існування та підтримують функцію екосистеми, як це роблять корали в рифах. Вони також відрізняються зростаючою економічною цінністю на Алясці, де щорічно на водних фермах вирощується близько 8 млн мідій.

Для морських мешканців, які покладаються на кальцій, зміна клімату є подвійним ударом. На них впливає як підвищення температури, так і зміна pH середовища їх проживання. Ця зміна призводить до дефіциту кальцію у морських орагнізмів.

Зі збільшенням кількості вуглецю в атмосфері морська вода поглинає все більше вуглецю, викликаючи хімічну реакцію, яка робить океан більш кислим. За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень, поверхневі води океану вже стали приблизно на 30% більш кислими. Мідії, як і інші кальцифікуючі молюски, покладаються на карбонат кальцію для виготовлення своїх оболонок. Але карбонат кальцію розчиняється в кислому середовищі. Насправді він навіть використовується у звичайних антацидах.

Для цього дослідження вчені використовували припливні басейни в сітці, штат Аляска, для моделювання різних аспектів зміни клімату. Деякі припливні басейни були штучно підігріті, деякі штучно закислені, а треті були і підігріті, і закислені. Вони спостерігали за мідіями протягом шести місяців, перевіряючи міцність і товщину оболонки через три проміжки часу.

У той час як мідії в підкислених басейнах мали як слабкіші, так і тонші раковини, ніж контрольні басейни, в яких умови не змінювалися, мідії з комбінованих (нагрітих і підкислених) басейнів показали більш складні результати. Виявилося, що спільний вплив помірного потепління і підкислення зменшило збиток міцності панцирів шкаралупи M. trossulus від підкислення.

Однак вчені відзначають, що результати неоднозначні. Так, потоншення раковини може зробити мідії більш вразливими для хижаків. А зміцнення шкарлупи, що спостерігається в басейнах з комбінованими умовами, може ускладнити годування хижаків, що саме по собі може відбитися на екосистемі. Також це ускладнить судноплавство і рибальську промисловість.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments