Земля

Нова тріщина на Кілауеа викинула гору лави заввишки з 4-поверховий будинок

Новий розлом, який ричить як двигун літака і плюється магмою, відкрився на гавайському вулкані Кілауеа в суботу. Викинута гора лави вже досягла висоти чотириповерхового будинку.

Тріщина на пасовищі на східному схилі Кілауеа — шістнадцята за рахунком з моменту вибуху одного з найактивніших вулканів у світі. Тисячі людей залишили свої будинки на Великому острові Гаваї через лави і токсичні гази, десятки будинків зруйновані.

Новий розлам відкрився в 1,6 км на схід на існуючій системі, яка розорила район Леїлани-Естейтс. Геологічна служба США попередила, що зберігається можливість утворення нових тріщин.

За кілька годин розлом викинув гору червоно-чорної лави, висота якої досягла майже 12 метрів, а довжина — як мінімум 45 метрів. Шматки магми з тріщини вилітали на 30 метрів в повітря.

Незабаром після того, як тріщина відкрилася, Гавайська вулканічна обсерваторія повідомила, що сейсмічна активність на вершині Кілауеа залишається підвищеною. Геологічна служба США повідомляє про поверхневі, але несильні підземні поштовхи магнітудою 3,5, які сталися в суботу.

Геологи попередили в п’ятницю, що в ході виверження на вершині Халемаумау можуть вистрілювати великі камені, а попільні струмені можуть підніматися на висоту 6100 метрів. Попіл і уламки можуть поширитися на 19 км.

Вулкан почав викидати лаву в житловому районі минулого тижня. У п’ятницю американський президент Дональд Трамп оголосив Великий острів районом стихійного лиха.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button