Земля

НАСА: вулкани розігрівають клімат Землі і руйнують озоновий шар (відео)

Нове кліматичне моделювання НАСА показало, що великі вулканічні виверження можуть значно вплинути на потепління клімату Землі й руйнування озонового шару, що захищає від ультрафіолетового випромінювання.

©Mark Garlick

Цей результат суперечить попереднім дослідженням, згідно з якими вулкани охолоджують клімат. Вчені припускають, що великі виверження базальтових вулканів могли сприяти потеплінню клімату і забезпечити придатність для проживання Землі та інших планет.

Хоча втрата озону через вулкани не була несподіванкою для дослідників, моделювання показало потенційний масштаб руйнування. «Вони на приблизно дві третини більше в порівнянні з середніми глобальними значеннями”, – відзначили вчені.

Дослідники використовували хіміко-кліматичну модель системи спостереження Землі для моделювання чотирирічної фази вивержень, яка відбувалася 15 і 17 млн років тому на тихоокеанському північному заході США. Модель розрахувала вплив вивержень на тропосферу і стратосферу.

Виверження являли собою ланцюг подій, які відправляли матеріал високо в верхню тропосферу і нижню стратосферу та ефузивних вивержень, які не виходили за межі висоти близько 3 км. При моделюванні передбачалося, що вибухові події відбуваються чотири рази на рік і при виверженні вивільняється близько 80% сірчистого газу.

“Потепління зберігається протягом приблизно 15 років”, – відзначають вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button