Земля

Пил з Сахари перешкоджає утворенню штормів

Обсяг пилу з африканської пустелі Сахара, що розповсюджується по світу, складає від 2 до 9 трильйонів фунтів. В останні тижні він викликав курний апокаліпсис в Техасі і більшої частини півдня США. Але хороша новина в тому, що пил може не тільки утруднювати дихання, але і перешкоджати утворенню та розвитку штормів.

Вчені з Техаського університету A&M проаналізували останні супутникові знімки НАСА та комп’ютерні моделі і встановили, що сахарський пил складається з піску та інших мінеральних частинок, які переносяться повітряними течіями через Атлантику в Мексиканську затоку та інші прилеглі регіони.

По мірі руху заповненого пилом повітря відбувається інверсія температури, що перешкоджає утворенню хмар та, в кінцевому рахунку, штормів. Це означає, що в присутності пилу шторму і навіть урагани менш вірогідні.

«Сахарський пил відбиває і поглинає сонячне світло, зменшуючи його кількість на поверхні Землі. При приватних і суворих курних бурях температура морської і земної поверхні буде нижчою. Шторми, що одержують менше енергії від холодної поверхні, будуть менш серйозними», — пояснив один з авторів дослідження Боуен Пан.

«Наші результати показують значний вплив пилу на кількість сонячного випромінювання, гідрологічний цикл і великомасштабні умови, пов’язані з діяльністю тропічних циклонів над Атлантикою», — сказав співавтор Ріні Чжан.

«Пил може знижувати температуру поверхні моря, перешкоджаючи формуванню ураганів. Під час проникнення пилу в наш регіон в останні кілька днів було очевидно, що він придушував утворення хмар. В основному ми бачили лише кілька купчастих хмар. Частинки пилу зменшують кількість сонячного світла на землі, але нагріваються в атмосфері, що призводить до більш стабільної атмосфері. Такі умови несприятливі для утворення хмар».

Останні супутникові знімки показують, що сахарський пил захоплює більшу частину Мексиканської затоки та півдня Техасу. Але, за словами вчених, незважаючи на помітний рух пилу, передбачити пилові бурі може бути дуже складно.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button