Екологія

Екологічно чиста і безпечна альтернатива ДФП з відходів виробництва паперу

Альтернативу бісфенолу А (діфенілолпропану технічного, ДФП) запропонували вчені Делаверского університету з лігніну – продукту відходів виробництва паперу. Альтернативна речовина безпечна як для людини, так і для навколишнього середовища.

biosfenol_450

ДФП застосовується в якості затверджувача при виготовленні пластмаси і продуктів на основі пластмаси. Його використання заборонено при виробництві дитячих пляшечок, проте щорічно в світі споживаються більше 3,5 млн. тонн. Саме бісфенол А використовується для додання міцності пластмасовим захисним очками і спортивного обладнання, в швидкодіючих клеях, пляшках для води, термопапері і т.д.

Читайте також: Пластикові відходи в “зелене” золото

Значний недолік полягає в тому, що ДФП може імітувати дію гормону естрогену, впливаючи на тіло і мозок. Передбачається, що він небезпечний для вагітних жінок і маленьких дітей.

Лігнін – це речовина, яка робить деревину міцною. При виробництві паперу щорічно виходить близько 70 млн. тонн лігніну, 98 % якого спалюється з низькою ефективністю. Замість цього вчені пропонують виробляти з нього бісгваякол-F (bisguaiacol -F, BGF) – речовина, за структурою схоже на ДФП. Дослідники припускають, що властивості BGF будуть такими ж. Водночас, BGF не повинен впливати на гормони, але при цьому може мати термічні і механічні властивості ДФП.

Ще одна перевага в тому, що для виробництва ДФП потрібна нафта, у той час як BGF буде вироблятися з деревини, яка є поновлюваним джерелом. Передбачається, що технологія буде комерційно доступна вже через 5 років.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button