Екологія

Розпорошення сульфатів у стратосфері не зупинить всі процеси глобального потепління

Джон Фасулло з Національного центру атмосферних досліджень США і його колеги вирішили перевірити одну з гіпотез геоінженерії — розпорошення сульфатів для охолодження планети. Існує припущення, що масове розпилення аерозолів в стратосфері зі сполуками сірки вкриє планету «вуаллю», що знизить кількість світла, яке досягає поверхні, і тим самим сповільнить потепління.

В ході дослідження Фасулло і його колеги створили 20 глобальних кліматичних моделей з 2020 по 2099 роки. У підсумку виявилося, що розпорошення сульфатів дійсно трохи допоможе послабити потепління, але різкого зниження кількості опадів і охолодження тропіків не станеться в таких масштабах, як це припускають в геоінженерних моделях.

Тим не менше через зменшення кількості опадів на півночі Атлантичного океану зросте солоність води і, відповідно, її щільність. Це, в свою чергу, прискорить атлантичну мерідіональну циркуляцію (AMOC). Таким чином, потепління океану, в тому числі в приполярних областях і біля узбережжя Гренландії, продовжиться, навіть враховуючи уповільнення потепління на землі. Ба більше, зростання рівня води у Світовому океані не вдасться зупинити, тільки сповільнити, передає N+1.

Вчені підкреслили, що ніяке моделювання в даний час не допоможе спрогнозувати всі можливі наслідки геоінженерного втручання в клімат нашої планети. На їхню думку, поки способи точної оцінки таких операцій не з’являться, не варто проводити подібних експериментів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button