Екологія

Озеленення планети знизить вміст вуглекислого газу в атмосфері

Нове дослідження приводить до висновку, що узгоджені зусилля з озеленення нашої планети нададуть такий же вплив, як і повна відмова від використання нафтопродуктів як палива. Це природне кліматичне рішення включає лісопосадки та захист торф’яних боліт, що зв’язують вуглекислий газ.


Емісія вуглецю

У світі зростає стурбованість тим, як діяльність цивілізації сприяє глобальному потеплінню, і в результаті все більше країн докладають зусиль до зменшення шкідливих впливів, таких як використання викопного палива. Хоча такі дії безумовно корисні, дослідження, опубліковане в журналі Академії наук, припускає, що інтенсивне озеленення планети матиме такий самий ефект.

Дослідження, виконане міжнародною групою вчених, показує, що природні шляхи вирішення, такі як охорона торф’яних боліт, що зв’язують вуглекислий газ і вдосконалення методів експлуатації ґрунтів та пасовищ змогло б забезпечити до 2030 року виконання на 37 відсотків цілей, поставлених Паризьким протоколом від 2015 року.

Фактично, «ре-озеленення» надало б такий же вплив на вміст СО2 в атмосфері, як і повне припинення спалювання нафтопродуктів.

Бути зеленим непросто

Обсяг СО2, що поглинається лісами, часто недооцінюється. Тільки в США дерева поглинають 11-13 відсотків всього СО2, що виділяється при спалюванні викопного палива. Але за останні 25 років були знищені 10 відсотків усіх лісів.

На щастя, існують програми, спрямовані на припинення діяльності, що завдає шкоди природі, і на сприяння зусиллям по вирощуванню лісів. Уряду посилюють правила, покликані захистити ліси, а для відновлення лісів застосовуються нові технології. Один такий проект передбачає застосування дронів для висадки лісу, в кількості 100.000 в день, що значно перевищує традиційні можливості.

0

У деяких країнах застосували нестандартний підхід, та будують вертикальні лісу – високі вежі, засаджені рослинністю. У Китаї розпочато будівництво цілого «лісового міста», здатного за рік поглинати 10000 тонн СО2 і 57 тонн забруднювачів, при цьому виділяючи 9000 тонн кисню.

Але може виявитися, що вже занадто пізно. Недавні дослідження говорять, що екстремальні погодні явища, такі як Ель-Ніньо, можуть сильно вплинути на здатність планети до зниження вмісту СО2, а зміни клімату сприяють зростанню таких явищ. До того ж, незаконна вирубка все швидше знищує дощові ліси Амазонії, і прикладені зусилля не здатні зупинити.

Ситуація однозначна – щоб зберегти планету придатною для життя, не досить займатися тільки атмосферними викидами. Потрібні узгоджені зусилля з озеленення планети, в тому числі і з метою збільшити поглинання вуглекислого газу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button