Технології

Нові акумулятори з алюмінію і графена заряджаються в 60 разів швидше

Австралійська компанія Graphene Manufacturing Group (GMG) створила акумулятори з алюмінію і графену, які заряджаються в 60 разів швидше літій-іонних.

Image by Thomas B. from Pixabay

Основний плюс нових акумуляторів в тому, що вони дешевші у виробництві і не використовують рідкоземельних металів, не горять, витримують колосальні струми та широкий діапазон робочих температур.

Нова розробка складається з декількох шарів перфорованого графену з порами приблизно 2,3 нм, куди покладені атоми алюмінію: це робить матеріал досить щільним з точки зору можливості запасати енергію і здатним пропускати набагато більші струми, ніж літій-іонні.

Крім того, кожен іон алюмінію в процесі заряду обмінюється на катоді на три електрони, тоді як іон літію обмінюється тільки на один електрон.

Як відзначили в компанії, виробництво планують розпочати в 2024 році, з наступного року буде запущено виробництво для інших потреб.

У компанії заявляють, що для випуску алюмінієво-іонних графенових акумуляторів для електромобілів необхідно створити елементи в стандартних формфакторах і зі стандартними електричними характеристиками, зокрема – з такою же напругою, як літій-іонні батареї.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button