Земля

Вчені хочуть дослідити запах радіації в океані для прогнозування цунамі

Міжнародна команда вчених представила нову систему, яка вміє вимірювати радіацію в океані. Це допоможе визначити майбутні цунамі.

Image by Sch?ferle from Pixabay

Дослідники пояснили, що недавні виверження вулканів на Сент-Вінсент і в Ісландії не привели до загибелі людей, оскільки вони були передбачені заздалегідь. Однак підводну сейсмічну активність, яка може викликати цунамі, що руйнують прибережні райони, набагато важче передбачити раніше. Тепер вчені з Афінського університету розробляють підводні дрони для виявлення радіації, які, на їхню думку, можуть допомогти створити систему раннього попередження.

Відомо, що на суші підвищена сейсмічна активність призводить до викиду невеликої кількості радону, природного радіоактивного газу, в грунт за кілька днів до землетрусу. Тому виявлення сплеску радіоактивності на морському дні може допомогти прогнозувати підводні землетруси. Однак, як і в багатьох інших царинах науки про океан, ми майже не знаємо, що відбувається з радіоактивністю на морському дні, і щоб виявити сплеск радіоактивності, нам необхідно мати вихідні дані.

Вимірювати що-небудь на морському дні дуже складно. Вчені відзначили, що електроніка не любить воду, а це складне місце, де зберігаються високий тиск і інші сили, такі як хвилі й течії. Сейсмографи ж менш надійні під водою, де коливання від морських хвиль і вітрів можуть заглушити коливання від землетрусів, що починаються.

Цю задачу вирішить безпілотник RAMONES (RadioActivity Monitoring in Ocean EcoSystems). Однак датчики радіоактивності призначені для відносно спокійної роботи на суші, тому команді RAMONES доводиться переробляти їх для роботи в умовах морського дна. Так вчені можуть знайти тонкі шари цезію-137, який виділяється із земної кори при підводному бурінні нафтових свердловин.

«Ситуація в морі до кінця не відома, оскільки там знаходиться багато відходів, але моніторинг не проводився. Команда сподівається, що їх безпілотники зможуть допомогти прибережним співтовариствам і групам екологічного моніторингу краще відстежувати цю ситуацію », – зазначили вчені.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button