Технології

Фільтр для очищення води з наночастинок срібла

очищення водиДешевий фільтр з наночастинками срібла розробили індійські вчені з Технологічного інституту. Він здатен забезпечити якісною питною водою не один мільйон людей по всьому світу.

Новий фільтр відрізняється дешевизною: фільтр вартістю 2-2,5 дол може забезпечувати сім’ю з 5 осіб чистою водою протягом 5 років. У ході експериментів 50-грамовий фільтр зміг очистити 1500 літрів води без необхідності повторного використання. Для сім’ї на рік вистачить 120-грамового фільтра. При цьому для виготовлення фільтра потрібно трохи води: на літр, витрачений при виробництві фільтра, припадає 500 літрів відфільтрованої. Індійський фільтр працює просто: вода проходить через робочу частину, наночастинки срібла окислюються і звільняють іони, які вбивають віруси, бактерії і нейтралізують токсичні хімічні речовини, такі як свинець і миш’як. Одиночні наночастки потрапляють у питну воду, але розробники стверджують, що це безпечно для здоров’я.

При розробці нового фільтру індійським вченим вдалося вирішити головну проблему: надійний випуск іонів срібла в очищену воду при мінімальному засміченні фільтра. Більше того, нанокомпозитний фільтр не вимагає електроживлення і очищає воду від патогенів одним з найефективніших способів. Відновлення фільтра також відбувається дуже легко – він просто промивається дистильованою або максимально чистою питною водою. Таким чином експериментальні зразки повністю відновлювали свої властивості не менше 5 разів.

[poll id=”1″]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button